Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7758 miejsce

W Zamościu znowu słychać jazz

4 sierpnia o godz. 20 na letniej scenie przy ogródkach Piwnicy pod Rektorską - Art Jazz Cafe i Blue Pub na Rynku Wielkim w Zamościu, wystąpiła z recitalem jazzowym Joanna Buczek.

Joanna Buczek / Fot. Tadeusz KowalskiJoanna Buczek to zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych i pierwsza w 37-letniej historii festiwalu zamościanka, która go wygrała. Debiutowała na scenie sześć lat temu z zamojskim Big Bandem i jak sama mówi "dopiero wtedy poznała co to tak naprawdę jazz i zrozumiała jak wiele trzeba pracy, by to ogarnąć myślą i głosem".Wojciech Szwugier / Fot. Tadeusz Kowalski

Wokalistce towarzyszyło "Jazz Trio", tym razem z przyczyn obiektywnych w dwuosobowym składzie: Tomasz Białowolski na pianie i Wojciech Szwugier na kontrabasie. Podczas recitalu mogliśmy usłyszeć kilkanaście znanych standardów jazzowych, w nowej i interesującej aranżacji, a dysponująca mocnym, charakterystycznym głosem Joanna Buczek świetnie sobie radziła.

Tomasz Białowolski / Fot. Tadeusz KowalskiNajwięcej braw muzycy zebrali za wykonanie utworu "Summertime" Georga Gershwina z opery "Porgy and Bess" w nowej aranżacji Wojtka Szwugiera, kultowy "Route 66" amerykańskiego jazzowego kompozytora i pianisty Bobby'ego Troupa oraz znaną balladę jazzową z repertuaru Louisa Armstronga "All of me".

Wojciech Szwugier, Tomasz Białowolski i Joanna Buczek / Fot. Tadeusz KowalskiRecital był zacną inicjatywą "ojca" zamojskiego jazzu Grzegorza Obsta i oby takich przedsięwzięć było jak najwięcej. A już teraz mogę zaprosić do Zamościa na 2. i 3. września, na kolejne 38.Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

w odniesieniu do tytułu;) - niech go będzie słychać jak najczęściej! :-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.