Facebook Google+ Twitter

W Zarzeczu czekają na inwestorów

Gmina Zarzecze na Podkarpaciu czeka na inwestorów mówi Wiesław Kubicki, wójt gminy.

Wiesław Kubicki, wójt gminy Zarzecze (woj. podkarpackie). / Fot. Zdjęcie udostępnione przez UG w Zarzeczu.Józef Komarewicz: Czym wyróżnia się gmina Zarzecze wśród podobnych gmin na Podkarpaciu?
- Zarzecze jest gminą wiejską, składającą się z dziewięciu miejscowości o charakterze rolniczym. Pośród podobnych sobie podkarpackich gmin wyróżnia się malowniczym położeniem oraz czystym i niezdegradowanym środowiskiem. Zabytkowy kompleks parkowo-pałacowy z początku XIX wieku w Zarzeczu odwiedzany przez wielu turystów z całego kraju oraz zagranicy jest jednym z najcenniejszych obiektów architektonicznych w okolicy. Od wielu lat istnieje u nas Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa, który jest nieliczną szkołą ponadgimnazjalną w Polsce kształcącą młodych rolników o różnych specjalizacjach. W naszej gminie przez cały rok są organizowane imprezy kulturalne o różnej skali lokalnej, m.in. Wielokulturowy Festiwal GALICJA, Przegląd Grup Śpiewaczych „POD PLATANEM”. Gmina ma bogatą bazę sportowo-rekreacyjną. W centrum Zarzecza działa Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, który dysponuje pełnowymiarowym boiskiem, 6-torową tartanową bieżnią, zapleczem sportowym oraz zespołem boisk ORLIK 2012 i halą sportową.

Na terenie gminy powstała ponad 16-kilometrowa sieć ścieżek nordic walking, która otrzymała certyfikat Polskiej Federacji Nordic Walking. Gmina ma bardzo dobry układ komunikacyjny, a także jest gminą uzbrojoną we wszystkie media. W czasie, gdy niektóre gminy zakładają nowe media, to Zarzecze wymienia zużyte sieci, tak jak to stało się z częścią wodociągu. Na terenie gminy Zarzecze od dwudziestu lat działa firma Guma Plastik Recycling, która produkuje własne granulaty gumowe z odpadów gumy twardej, które wykorzystuje się do produkcji oponek do kontenerów na śmieci i podstaw do oznakowań robót publicznych. W latach 80-tych XX wieku w Zarzeczu powstała Spółdzielnia Mieszkaniowa, która obecnie liczy 180 mieszkań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.