Facebook Google+ Twitter

W Zielonej Górze odbył się Festiwalu Piosenki Rosyjskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-08 07:34

Student historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, Sebastian Plewiński, zdobył Złoty Samowar - główną nagrodę Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Wyróżnienie za przebój festiwalu dostała Irina Dorofiejewa z Białorusi.

Impreza nawiązuje do dawnych zielonogórskich Festiwali Piosenki Radzieckiej, ale - jak zaznaczają organizatorzy - już bez obciążenia politycznego. Zielonogórski Amfiteatr imienia Anny German był prawie pełny.

Wczoraj późnym wieczorem zakończył się koncert, na którym wręczono nagrody - tak jak kiedyś - Złote, Srebrne i Brązowe Samowary. Złoty Samowar i 15 tysięcy złotych za interpretację piosenki "Da zdrawstwujet estrada" otrzymał Sebastian Plewiński, Srebrny Samowar i 10 tysięcy złotych trafiło w ręce Katarzyny Rościńskiej, a Brązowy i 5 tysięcy dostała Agnieszka Konarska. Samowary nie są atrapami i można w nich zagotować wodę na herbatę.

Nagrody wręczono także w międzynarodowym konkursie na przebój festiwalu. Okazała się nim piosenka, którą wykonała Irina Dorofiejewa z Białorusi. Młoda uczestniczka dostała 5 tysięcy euro. Kolejne miejsca zajęli Siergiej Jakusz - także z Białorusi - i rosyjska piosenkarka o pseudonimie Werona.

Nagroda imienia Anny German dla indywidualności festiwalu trafiła do Magdaleny Kucharskiej. Zielonogórzanka Olga Kurdyk dostała nagrodę Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie, a Ilja Bołdakow - Rosjanin z polskim paszportem z Wymiarek koło Żar - dostał nagrodę publiczności.

W sobotnim koncercie - oprócz laureatów - zaprezentowali się także goście: aktorzy Teatru Buffo, którzy wystąpili z recitalem rosyjskich piosenek, oraz Michał Bajor, który w 1973 roku rozpoczynał karierę właśnie w zielonogórskim Amfiteatrze na Festiwalu Piosenki Radzieckiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.