Facebook Google+ Twitter

W Zielonej Górze powstało (i zniknęło) rondo im. Obrońców Krzyża

Dzisiejszego ranka ktoś umocował na oddanej do użytku nowej trasie tablicę z nazwą „Rondo Obrońców Krzyża”. - To przykład skrajnego debilizmu – ocenili lokalni działacze PiS.

 / Fot. PAP/Piotr PolaTablica wykonana została jednak profesjonalnie, przypomina do złudzenia te, które stoją w mieście przy rondach. Na zielonej tablicy wymalowano białe litery „Rondo Obrońców Krzyża”, z dodanym wizerunkiem człowieka trzymającego w ręce krzyż.

Napis umieszczono na jednym z rond, kończących zbudowaną w mieście całkowicie od podstaw nową drogę. Inwestycja od samego początku wzbudzała kontrowersje, naruszała bowiem obszar chronionego miejskiego parku. Miasto było jednak nieugięte i zadecydowało o budowie tej trasy jako swoistego łącznika, który w sposób radykalny rozładowałby coraz większe zatory samochodowe w centrum miasta.

Radni zadecydowali już, że nowa trasa będzie nosiła imię miejscowego proboszcza ks. Michalskiego, zaś powstałe na jej końcach ronda ochrzczone będą w hołdzie ofiarom katastrofy smoleńskiej. Jedno z nich będzie nazwane imieniem Lecha Kaczyńskiego, drugie zaś Ryszarda Kaczorowskiego.
To była propozycja zielonogórskich radnych PiS, którą też poparły lewicowe władze miasta.

Dziś rano, dotąd nieznana osoba lub osoby, umieściły właśnie na rondzie „im. Ryszarda Kaczorowskiego” tablicę z inną nazwą.

Radnych PiS i magistrat fakt ten skonfundował. Tomasz Misiak rzecznik prezydenta miasta określił tablicę jako niestosowną szopkę. - Idąc tym tropem powinniśmy kolejne rondo poświęcić przeciwnikom krzyża – ironizował. - Nie róbmy z tego żartów.

Nie krył swojej irytacji też szef radnych PiS, Jacek Budziński, określając całą akcję jako „przykład skrajnego debilizmu”. - To niesmaczny żart – dodał.

Również na internetowych forach zabulgotało. Począwszy od wpisów „ludzie leczcie się tymi krzyżami, macie nieźle z garami”, poprzez propozycje „zrzutki dla tego, kto podejmie się wyrwania tej tablicy”, skończywszy na głosach pragnących powołać „Komitet Obrony Tablicy Obrońców Krzyża”...

Wszystko skończyło się niespodziewanie nagle, tajemniczo i stanowczo. Po godzinie 14 tablica po prostu... zniknęła z ronda.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.