Facebook Google+ Twitter

W zielonogórskiej noclegowni coraz więcej bezdomnych

Mimo jeszcze dodatnich temperatur w okolicy, jedyna w mieście noclegownia zaczyna pękać w szwach. O wsparcie dla osób ubogich starają się także władze Zielonej Góry i miejscowej Elektrociepłowni. - Są to dziesiątki tysięcy złotych – spostrzega prezydent miasta Janusz Kubicki.

 / Fot. W24Kierownik zielonogórskiej noclegowni ma już powody do zmartwień. Niespodziewanie do drzwi placówki puka coraz więcej bezdomnych.

- W praktyce mamy wszystkie łóżka na noc zajęte – stwierdza dla W24, Halina Kielich. - Osoby, które do nas jeszcze się zgłaszają mogą jedynie liczyć na awaryjne miejsca, czyli rozkładane łóżka na świetlicy.

Wielkimi krokami, także w Lubuskiem, zbliżają się coraz niższe temperatury. Ponadto rozpoczął się czas świąteczny. W tym okresie odnotowywane jest nadmierne przeciążenie noclegowni. W praktyce trwa to do końca marca każdego roku, mimo iż regulamin placówki, zwłaszcza dla osób będących pod wpływem alkoholu, jest zaostrzony.

- Rozpatrujemy indywidualne każdy przypadek zgłaszania się do nas podopiecznego - mówi Kielich. - Ostatnio zdarzył się nam przypadek, że jeden z podopiecznych na terenie placówki spożywał alkohol. Upił się do nieprzytomności, musiano wynieść go na noszach.

W noclegowni bezdomni mogą liczyć na wsparcie pracownika socjalnego i psychologa.

- Z noclegowni korzystam od wielkiego dzwonu i coraz bardziej niechętnie – wyjawia W24 pan Robert. - Warunki tam, mimo starań personelu, są jakie są- nieciekawe. Lądują tam sami desperaci.

W noclegowni był w roku ubiegłym cztery razy, kiedy rzeczywiście mróz łamał kości: - Wchodziłem trzeźwy, a wychodziłem rano, kiedy znów trzeba było się błąkać po mieście, pijany. Bo trzeba umieć, cholera, pić! - tłumaczy.

Czytaj dalej ---->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niestety, problem ten nie omija innych miast. Ani mniejszych, ani większych. Bardzo ciekawe rozwiązanie Elektrociepłowni. Chwała im za to.
Tydzień temu w Łodzi (choć właściwie nie było tak bardzo zimno) pojawiły się pierwsze ofiary mrozu: przypadek bezdomnego, nocującego w pustostanie starej kamienicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.