Facebook Google+ Twitter

W zjednoczonej Europie. Dni Europejskie w jarosławskiej SP4

Nietypowe lekcje odbywały się 24 i 25 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w Jarosławiu. W ramach Szkolnych Dni Europejskich uczniowie prezentowali scenki o krajach UE. Była to nie lada okazja do bliższego poznania krajów członkowskich.

Prezentacje legend o polskich regionach / Fot. Grzegorz KulasSzkolne Dni Europejskie to impreza cykliczna, w której przygotowanie włącza się wielu uczniów i nauczycieli. Tym razem każda z klas V i VI miała za zadanie przedstawić inny kraj UE. I tak młodzi aktorzy zaprezentowali m.in. walory turystyczne, kulturę i kuchnię wylosowanych państw. Części artystycznej towarzyszyły projekcje fotografii. Ponadto każda grupa przybliżyła widzom znaną postać kojarzoną z konkretnym państwem. Podsumowaniem tej ostatniej konkurencji była tzw. Parada Gwiazd.

Pomiędzy kolejnymi występami widzowie mieli okazję wysłuchać laureatów zorganizowanego tydzień wcześniej konkursu piosenki europejskiej oraz zapoznać się ze zwycięzcami turnieju wiedzy o krajach anglojęzycznych. Obejrzeli poza tym niemieckojęzyczny spektakl "Kot w butach".

Czytaj też: Po angielsku, niemiecku i włosku - konkurs piosenki w gm. Radymno / Fot. Grzegorz KulasUczniowie wykazali się ponadto swoją wiedzą w konkursie o krajach UE i wzięli udział w dyskusji podczas specjalnie zorganizowanej debaty pt. "Zauroczeni Europą". Z kolei czwartoklasiści przygotowali prezentacje artystyczne poświęcone legendom różnych stron Polski. Nietypowe zajęcia poświęcone krajom unijnym przygotowali wychowawcy oraz nauczyciele języków obcych. Nad całością czuwały główne organizatorki: Teresa Kiper i Grażyna Hajduk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.