Facebook Google+ Twitter

W Złotych Tarasach wkrótce rusza konkurencja dla IMaxa

W ciągu tygodnia ma ruszyć nowoczesne kino w Złotych Tarasach. Jak nas poinformował Mariusz Spisz, New Bussiness Manager Multikina, spółka czeka na ostatnie pozwolenia, które dostać ma w ciągu kilku najbliższych dni. Czyżby wreszcie wyrosła w stolicy konkurencja dla IMaxa?

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Express IlustrowanyOtwarcie Multikina w Złotych Tarasach wciąż jest przesuwane. Najpierw miało być ono uruchomione w czerwcu, potem w lipcu i sierpniu, a teraz wszystko wygląda na to, że pierwszy film w tym obiekcie będziemy mogli obejrzeć na początku września.

- Nie planujemy wojen cenowych, stawiamy przede wszystkim na wystrój i standard - powiedział Mariusz Spisz. Wygląda na to, że multipleks przejmie część widzów pobliskiej Kinoteki, która stara się wyświetlać coraz więcej filmów offowych. Multikino planuje natomiast postawić na nowości.

Atutem nowego kina - oprócz doskonałej lokalizacji - mają być również projektor cyfrowy i największa sala kinowa w Warszawie. Na tzw. sali premierowej zmieści się jednorazowo 777 osób, w tym część na miejscach VIP - o podwyższonym standardzie i z osobnym wejściem. Widzowie będą mogli zobaczyć tam filmy zarówno wyświetlane sposobem tradycyjnym, jak również nowoczesną metodą cyfrową. Na trzech poziomach będą mieli do wyboru 8 sal.

Jak dowiedzieliśmy się od Mariusza Spisza, w Polsce rynek kina cyfrowego dopiero raczkuje. Dotychczas na ekrany weszły cyfrowe kopie "Shreka", "Harrego Pottera" i "Transformersów". W samej Warszawie możliwość wyświetlania takich filmów ma już kino Praha i Silver Screen w Europleksie.

Przełomowa ma być listopadowa premiera filmu "Beowulf". Dystrybutor planuje go wprowadzić nie tylko techniką cyfrową, ale również w formacie trójwymiarowym. Wyświetlenie takiego filmu w 3D to tylko kwestia przystawki do projektora, którą - jak zapewnił Mariusz Spisz - do tego czasu Multikino w Złotych Tarasach już będzie miało.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.