Facebook Google+ Twitter

W żółtych płomieniach liści. IV Festiwal Piosenki Literackiej

Już po raz czwarty od 5 do 7 października 2012 r. w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku odbędzie się Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus, zatytułowany "W żółtych płomieniach liści".

 / Fot. mat. organizatoraGłównym celem imprezy jest prezentacja piosenek artystki, a także innych równie cennych utworów, pochodzących z dziedziny współczesnej piosenki literackiej i autorskiej. Inicjatorom festiwalu głównie zależy na rekomendowaniu oraz wspieraniu twórczości artystycznej młodych muzyków.

Łucja Prus to znakomita polska piosenkarka. Zadebiutowała w wieku 20 lat w pierwszej połowie lat 60. Znana jest głównie z licznych występów na polskiej estradzie oraz z tworzenia muzyki do filmów animowanych i fabularnych. Autorka przebojów takich jak: "Dookoła noc się stała", "Nic dwa razy", "W żółtych płomieniach liści" czy "Tango z różą w zębach".

W tym roku do udziału w festiwalu zakwalifikowało się 22 wykonawców. Zgodnie z tradycją i zwyczajem z lat poprzednich oceni ich profesjonalne jury. A mianowicie: Jan Wołek, Janusz Strobel, Włodzimierz Nahorny - niegdyś współpracownicy Łucji Prus, Elżbieta Adamiak, a także dyrektor WOAK Andrzej Dyrdał. Gwiazdą koncertu galowego będzie Elżbieta Adamiak - znana polska piosenkarka, gitarzystka oraz kompozytorka z kręgu poezji śpiewanej.

Program festiwalu:

5 października, piątek, WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14
godz. 20 - Spektakl muzyczny „Hej, Joe" w wykonaniu Jana Jangi Tomaszewskiego

6 października, sobota, WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14
godz. 12-18 - Prezentacje konkursowe na scenie WOAK
godz. 20 - koncert Mariana Opani „Moje fascynacje"

7 października, niedziela, Białostocki Ośrodek Kultury, ul. Legionowa 5
godz. 17 - KONCERT GALOWY z udziałem laureatki poprzedniej edycji - Agaty Rożankowskiej, laureatów IV edycji Festiwalu oraz Gwiazdy Festiwalu – Elżbiety Adamiak - koncert „Trwaj chwilo, trwaj".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.