Facebook Google+ Twitter

W życiu piękne są tylko chwile

Każdy z nas ma w roku taki dzień, w którym staje się o rok starszy. Jak to jest, że do pewnego czasu z radością świętujemy swoje urodziny, zaś gdy się kończy pewien wiek, to to święto nie przysparza nam radości?

Wczoraj obchodziłam swoje urodziny. Nie robiłam jednak wielkiej imprezy, bo co tu świętować? Lata lecą jak szalone, czas z kopyta rwie do przodu. I właśnie rozmyślając o tym, co minęło, zastanawiając się nad niepewną przyszłością, zaczęłam też rozmyślać jak to jest z tą radością z upływających lat.

Kiedy człowiek jest dzieckiem, wszystko wydaje się takie banalnie proste, nie trzeba o nic martwić. Są rodzice, którzy zapewnią wikt i opierunek. A dziecko widząc, że dorosły pracuje, zarabia pieniążki, jest panem własnego losu, może później wracać do domu. Dziecko nie zdaje sobie sprawy, że to życie wbrew pozorom nie jest takie luzackie, beztroskie. Córeczka mojej kuzynki mająca 12 lat często mi mówi: - Ciociu, jak ja bardzo chciałabym być już dorosła, marzę już o luzackim życiu i zarabianiu pieniędzy tylko dla siebie. - Na to ja wtedy odpowiadam: - Ciesz się kochana, że jesteś dzieckiem, masz mniej obowiązków, żadnych zmartwień.
Na to ona oczywiście się obraża, bo nie rozumie, że być dorosłym to nie taka prosta sprawa.

Młodzież z upragnieniem czeka na osiemnaste urodziny. Zazwyczaj rodzice na tę okoliczność organizują huczną imprezę, a jubilat cieszy się i bardzo często nawet nie myśli, że skończyło się dzieciństwo, musi dojrzeć i zacząć podejmować samodzielne decyzje. Potem jest jeszcze kilka lat fajnych - ludzie studiują, bawią się. Tworzą się związki. Jednak wtedy każdy zaczyna szukać
stałego dochodu. Zaczyna się normalne, szare życie.

I ani się obejrzymy, kiedy "stuknie" trzydziestka. Nagle przestajemy się cieszyć, że przybyło latek. A czas zaczyna przeciekać przez palce. Teraz bardzo często ludzie stawiają na karierę. Życie jest coraz trudniejsze, droższe, wyjeżdża się za pieniądzem, każdy goni, aby coś mieć, aby zarobić na dom. Często podczas tej pogoni za dobrami materialnymi tracimy coś w życiu. Tracimy przede wszystkim przyjaciół, rozpadają się związki, często przegapiamy czas na macierzyństwo.

Ja ze zgrozą patrzę na przybywające mnie czy moim rodzicom lata. Strasznie boję się przyszłości, tego, co będzie kiedyś. Jednak mam nadzieję, że po drodze nic nie zgubiłam. Mam swoje motto: "w życiu piękne są tylko chwile i trzeba tak żyć, aby tych chwil było jak najwięcej". A te chwile to nie tylko radość z nowego samochodu, obfitego posiłku czy nowego ciucha. Te chwile to spotkanie z przyjaciółmi, podziwianie natury czy też zwykła rozmowa przy herbatce z kochaną Mamą. Mam ją na co dzień, ale cenię sobie czasem taką zwykłą, spokojną rozmowę. W takich chwilach czas się dla mnie zatrzymuję!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Kochani jesteście wspaniali, bardzo dziekuję za komentarze i zapraszam do dalszego komentowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Iwono - bardzo ładna refleksja. Mam nadzieje, że to jeden z tych tekstów, które bedziesz pisać według życzliwych rad pewnej starej wiedźmy. :)
Tak trzymaj!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszelkiej pomylności Iwono, 33 lata. to teoretycznie dopiero jedna trzecia, przed Toba jeszcze 66.
rzecz w tym , że im człowiek starszy tym czas biegienie szybciej. Zawsze mnie ten fenomen pasjonował.
Kiedy skończyłam 50 postanowiłam liczyć czas rewrsyjnie.
Przed Tobą jeszcze całe "pokolenie". A najpiękniejsze są chwile na które czekamy i których nie znamy. Takśpiewał nieodżałowany Marek Grechuta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czysta prawda ;) 5.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.teksty.org/D%C5%BCem,W_%C5%BCyciu_pi%C4%99kne_s%C4%85_tylko_chwile

sława

Komentarz został ukrytyrozwiń

wszystkiego naj :) a co do tekstu: to tak, święta prawda!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję, dziękuję, dziękuję!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A napisała to nasza wspaniała poetka, urocza Pani Wisława Szymborska, wiersz "Chwila" (umknęło mi napisanie tego oczywistego faktu, przepraszam).

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jak okiem sięgnąć, panuje tu chwila. Jedna z tych ziemskich chwil proszonych, żeby trwały" Życzę Ci, abyś miały tylko takie chwile. Serdecznie pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.