Facebook Google+ Twitter

Wach czy Kliczko? Eksperci nie dają Polakowi szans

Według fachowców Mariusz Wach ma minimalne szanse, aby pokonać dziś Władimira Kliczkę. Nie brakuje mu jednak determinacji, woli walki, a wielu kibiców liczy, że "Wiking" zrobi dziś niespodziankę i pośle Ukraińca na deski.

 / Fot. PAP/Grzegorz MomotMariusz Wach będzie czwartym Polakiem, który ma szansę zdobyć mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. Dotychczas sztuka ta nie udała się Andrzejowi Gołocie, Albertowi Sosnowskiemu i Tomaszowi Adamkowi. Dwaj ostatni musieli uznać wyższość starszego z braci Kliczko.

Mariusz Wach jest zdeterminowany, aby zwyciężyć w najważniejszym w swoim życiu pojedynku. Jego stawką będą pasy federacji WBA, IBF i WBO oraz IBO. Do tej pory wygrał wszystkie 27 walk na zawodowym ringu. Nigdy nie walczył jednak z tak doświadczonym rywalem jakim jest Władimir.

Jak podaje "Przegląd Sportowy", Władimir odniósł 58 zwycięstw, w tym 51 przed czasem. Będzie to dla niego dwudziesty drugi pojedynek o mistrzostwo świata. Polak swoją szansę upatruje w tym, że jest wyższy. Władimir, w przeciwieństwie do swego brata, poznał także smak porażki, gdyż trzykrotnie musiał uznać wyższość rywali. Czy pomoże to Mariuszowi w starciu z legendą boksu?


Transmisję z gali dostępna będzie w systemie pay-per-view. Za dostęp trzeba będzie zapłacić 40 zł. Wydarzenie będzie także transmitowała sieć kin Multikino. Gala w Hamburgu rozpocznie się o godz. 19.35.

Czytaj więcej na temat walki Kliczko vs Wach:

Wyniki ważenia przed pojedynkiem Kliczki z Wachem
Tomasz Adamek o Wachu: "Niech chłopak wygra i zarobi dobre pieniądze"
Wach: "Za wszelką cenę będę chciał odebrać pasy Kliczce"
Kliczko: "Obronię pasy zdobyte ze Stewardem"

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.