Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

446 miejsce

Wacław Berczyński:wykończyłem karakale.Czy wykończy Macierewicza?

Karakale swoją nazwę zawdzięczają charakterystycznym uszom /od tureckiego słowa karakulak,"czarne ucho"/. W starożytności te drapieżne koty były czczone. W Polsce, zgodnie z rozporządzeniem ministra Środowiska, uznawane są za niebezpieczne.

 / Fot. WikipediaMagdalena Rigamonti: - Minister Macierewicz obsadził pana na stanowisku prezesa rady nadzorczej WZL, by pan miał ułatwioną pracę w podkomisji? By mógł pan przeprowadzać badania? „Dziennik Gazeta Prawna” 14.04 br.

Wacław Berczyński: - A więc opowiem, jak do tego doszło. Nie wiem, czy pani wie, ale to ja wykończyłem caracale. Znam się na tym, znam się na śmigłowcach, znam się na lotnictwie. Pamiętam, jak przeczytałem o tych caracalach, o tym, że polski rząd zamierza je kupić, to mi włosy stanęły dęba…

 / Fot. WikipediaMjr Anna Pęzioł-Wójtowicz rzecznik prasowy na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej: W związku z wywiadem, który ukazał się w dzisiejszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej z dr. Wacławem Berczyńskim, przewodniczącym Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego poinformowała:

Rezygnacja z kontraktu na śmigłowce Caracal nastąpiła na skutek niewywiązania się z zobowiązań offsetowych przez stronę francuską.

Procedura offsetowa w postępowaniu na dostawę śmigłowców dla SZ RP realizowana była przez ministra właściwego do spraw gospodarki (aktualnie Ministra Rozwoju i Finansów). /.../

4 października 2016 r. Minister Rozwoju poinformował Zamawiającego, że z uwagi na brak możliwości osiągnięcia porozumienia z Airbus Helicopters zmuszony jest uznać negocjacje umowy offsetowej za zakończone.

 / Fot. WikipediaWypowiedź dr. Wacława Berczyńskiego nie ma żadnego związku z prowadzonymi i zakończonymi negocjacjami / Fot. Wikipedia umowy offsetowej ws. kontraktu na zakup śmigłowców Caracal.

Pan Wacław Berczyński nie był członkiem Zespołu do zbadania ofert offsetowych oraz przeprowadzenia negocjacji w celu zawarcia umowy offsetowej, nie wypowiadał się na ten temat, nie informował Ministra Obrony Narodowej o swoim stanowisku i nie miał żadnych podstaw do wpływania na kształtowanie się decyzji Ministerstwa Rozwoju i Finansów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.