Facebook Google+ Twitter

Wada wzroku znika gdy śpisz. Nowa metoda korekcji wzroku

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-03-26 14:17

Obecnie rozwój medycyny i nowych technologii umożliwia skuteczne wykrycie wad wzroku, a ich leczenie staje się coraz bardziej komfortowe. Jedną z nowoczesnych i nieinwazyjnych metod jest ortokorekcja.

Jej innowacyjność polega na stosowaniu soczewek OrtoK podczas snu. Modelują one rogówkę w taki sposób, że widzenie jest ostre bez konieczności stosowania jakichkolwiek szkieł korekcyjnych.

Metoda ortokorekcji przeznaczona jest dla krótkowidzów z wadą do -5 dioptrii i astygmatyzmem do 1,5 dioptrii. Szybkość korekcji jest uzależniona od wielkości wady oraz podatności tkanki rogówki na działanie ortosoczewek i jest indywidualna dla każdego pacjenta. Jest to doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy nie mogą poddać się zabiegowi laserowej korekcji. Z soczewek ortokeratologicznych mogą korzystać także dzieci. Jest to jedyna metoda hamująca postęp krótkowzroczności u dzieci.

"Metoda ortokorekcji polega na zmianie krzywizny rogówki oka podczas snu. Efekt utrzymuje się w ciągu dnia, kiedy jesteśmy aktywni. Krótkowzroczność korygowana jest spłaszczeniem rogówki, dzięki czemu promienie świetlne skupiane są prawidłowo” – wyjaśnia optometrysta, Piotr Toczołowski z Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok. Ortosoczewki wykonuje się ze specjalnego gazoprzepuszczalnego tworzywa, dlatego nawet zamknięte oko pozostaje w pełni dotlenione, dzięki czemu nie odnotowuje się specjalnych powikłań powiązanych z soczewkami OrtoK.”– dodaje.

Pacjenci, którzy zdecydowali się na tą metodę korekcji wady wzroku zwracają uwagę na korzyść jaką jest funkcjonowanie bez balastu jaki do tej pory stanowiło dla nich noszenie szkieł korekcyjnych. Zadymione lub klimatyzowane pomieszczenia, samochód, basen, kort tenisowy, sala gimnastyczna to tylko niektóre z miejsc, w których dyskomfort wynikający z noszenia szkieł kontaktowych i okularów jest szczególnie dotkliwy.
(Materiały Prasowe)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.