Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22423 miejsce

Wady i zalety pracy w domu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-09 15:02

Praca zdalna, która umożliwia wykonywanie zadań zawodowych w domu, ma wiele plusów. Decydowanie o godzinie rozpoczęcia pracy, przerwach, a także brak stałej kontroli ze strony pracodawcy to chyba największe zalety takiej pracy.

Obok licznych pozytywów znajdą się jednak także elementy przemawiające na niekorzyść takiej formy zatrudnienia.

Praca w domu wymaga od zatrudnionego przede wszystkim dużej samokontroli oraz dyscypliny. To on sam wybiera sobie godziny pracy. Niełatwo jest jednak zmusić się do pracy, gdy pije się poranną kawę i kończy śniadanie, a w telewizji akurat rozpoczyna się ulubiony program. Najważniejsze w tego rodzaju pracy jest to, aby wykonać określone w umowie zadanie. Nikt nie kontroluje, w jakich godzinach zostało ono zrealizowane, ponieważ liczy się efekt pracy. Jest to duża zaleta, szczególnie dla kobiet, które opiekują się małym dzieckiem, gdyż taka forma zatrudnienia umożliwia pogodzenie pracy z obowiązkami macierzyńskimi. Wymaga to dużej samokontroli, ale nie jest niemożliwe. Powyższe kwestie dotyczą prac zdalnych, w których nie ma sztywno określonych godzin pracy, na przykład pracy w charakterze telemarketera.

Kolejnym plusem pracy w domu jest również oszczędność. Pracownik nie martwi się o wydawanie pieniędzy na codzienne dojazdy do pracy. Ponadto nie musi przywiązywać wagi do swego stroju roboczego.
Nie ma bezpośredniego kontaktu z klientem, więc może zaoszczędzić na zakupie biznesowych ubrań.

Praca w domu ma również ciemne strony. Chodzi przede wszystkim o rodzaj umowy podpisywanej z pracodawcą. Są to głównie umowy-zlecenia oraz umowy o dzieło, w związku z czym pracownikowi nie przysługują uprawnienia zawarte w Kodeksie pracy

Praca w domu ma z pewnością wiele zalet. Jest szczególnie atrakcyjna dla młodych matek, które chcą i potrafią pogodzić pracę w domu z opieką nad dzieckiem. Trzeba pamiętać, że niesie ze sobą również pewne niedogodności. Warto jednak zastanowić się nad taką formą zarobkowania i rozważyć, czy z naszego punktu widzenia będzie ona zajęciem satysfakcjonującym.

Roman Cieciuch (Zielona Linia)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.