Facebook Google+ Twitter

Wady serca i krążenia to najczęstsze choroby wrodzone u dzieci

Przed rokiem, jak świat długi i szeroki, obiegła informacja o dramacie ciężko chorej dziewczynki Berszeby, z Rosji. Załączona fotografia, pokazała skalę dramatu, a jednocześnie tragedii. Dwuletnia Berszeba ma serce na wierzchu.

Pod zdjęciem najczęściej widniały słowa w formie apelu, że tylko drogie i bardzo drogie leki oraz operacja, mogą uratować życie maleńkiej Berszeby z Noworosyjska.

Zdaniem lekarzy, śliczna dziewczynka Berszeba, przyszła na świat z bardzo rzadką, genetyczną, trudną do przeżycia wadą wrodzoną, tak zwanego efektu przemieszczenia serca. Wynikiem wady jest umieszczenie i rozwój serduszka na zewnątrz klatki piersiowej - czytamy w serwisie Fakt.pl.

Kiedy Berszeba przyszła na świat, lekarze nie dawali jej zbyt wielkich szans na przeżycie. Ale rodzice dziewczynki postanowili walczyć i robić wszystko, co możliwe, aby ją uratować. Wiedzieli, że jedynie lekarstwa i wyjątkowo skomplikowana operacja, mogą dziecko utrzymać przy życiu. Początkowo rodzice mieli zgodę na refundację drogich leków z funduszu zdrowia. Ale, gdy Berszeba skończyła dwa lata, odmówiono jej dalszej refundacji.

Tymczasem już wtedy - był początek czerwca 2011 roku - lekarstwa konieczne do utrzymania życia Berszeby, miały się kończyć. Rodzicom dziewczynki potrzeba było aż 30 tys. dolarów na zakup pięciu bardzo ważnych leków. Musieli sami zebrać taką kwotę, gdyż lekarze i władze, zdecydowanie powiedziały "Nie" dalszemu finansowaniu leków.

Daria Mihitarjant, mama małej Berszeby z Noworosyjska, bezradnie mówiła, że to dla nich śmiertelny cios. "Nie jesteśmy bogaci. Jak więc mamy zapłacić za lekarstwa" - przekonywała w rozpaczy. Płacząc, wyjaśniała, że lekarze opowiadali o operacji dziecka, i włożeniu serca do klatki piersiowej. Ale - wiadomo - "taka operacja kosztuje miliony rubli". "Jeśli nie zbierzemy pieniędzy Berszeba nie dożyje swoich trzecich urodzin" - łkając, mówiła mama malutkiej dziewczynki. Nie znamy dalszych losów dziecka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.