Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

164 miejsce

Wagarowicz dzisiaj nie popije

Dzień wagarowicza. Od wielu lat obchodzony przez młodzież szkolną, dokładnie w pierwszy dzień wiosny. W Sopocie i w tym roku wagarowicze sobie nie popiją. Urząd miasta wydał zakaz sprzedaży alkoholu na terenie całego miasta.

Półki z alkoholem zakryte. Zakaz sprzedaży. / Fot. Darek SzczecinaKolejne pokolenie uczniów obchodzi dzisiaj dzień wagarowicza. Starsi wspominają, jak całymi klasami opuszczali szkolne mury by "legalnie" wagarować. A że na wagarach nudno to i młodzież szła do sklepu po browara lub coś mocniejszego i do parku lub na plażę. Balanga na całego. No i te podchody oraz zabawy z policją w kotka i myszkę, dodawały adrenaliny.

Sopot - co tu ukrywać - od lat słynie z miana trójmiejskiej balangowni. To tu spotykają się różne elementy aby popić i zabawić się. Nikogo nie dziwi, że i na wagary zjeżdża się młodzież z całej okolicy. A tu w sklepach taka niespodzianka. Alkoholu nikt nie kupi. Taki psikus zgotowano wagarowiczom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pani Ewo, w tej chwili nie jestem w stanie tego sprawdzić. Niemniej faktem jest, że dzisiaj w Biedronce owinięto półki z alkoholami i powieszono takie karteczki jak na fotce. W pobliskim Lidlu od rana też alkoholu nie sprzedawano, choć półek nie "zapakowano". W innych sklepach nie byłem więc nie wiem jak było.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Notabene info na kartce odbiega od prawdy, bowiem urząd miasta wycofał się już z tego zakazu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

teoretycznie tak, ale zawsze starsi mogą kupić i poczęstować młodszych

Komentarz został ukrytyrozwiń

Osobom niepełnoletnim (a takimi są najczęściej wagarujący uczniowie) nie sprzedaje się alkoholu ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.