Facebook Google+ Twitter

Wagarowicze do rodzin zastępczych!

  • Piotr B
  • Data dodania: 2007-09-19 19:25

Łódzcy strażnicy miejscy wpadli na dość dziwaczny pomysł walki z wagarowiczami...

Jak podaje dzisiejszy Dziennik.pl, najbardziej gorliwi wagarowicze mieliby trafiać do rodzin zastępczych. Tak radykalne rozwiązania uzasadniane są koniecznością poradzenia sobie z częścią młodzieży, która zamiast w szkole, woli spędzać czas w kawiarenkach internetowych czy w centrach handlowych . Szczególny problem sprawiają oczywiście młodzi ludzie, którzy zapełniają sobie czas przy pomocy alkoholu czy narkotyków.

Jeśli jednak właśnie tej grupy młodzieży dotyczy koncepcja rodzin zastępczych, dość trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie takiego systemu. Natomiast uczniowie "spokojni", którym "zdarzyło się" urwanie z lekcji, nie mogą być przecież (nawet czasowo) odbierani rodzicom. Pomysł łódzkich strażników jest zatem równie dziwny, co (miejmy nadzieję) nierealny. Psycholodzy ani pedagodzy nie wyobrażają sobie wprowadzenia go w życie. Szukajmy jednak dalej sposobów na wychowywanie młodzieży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Chwileczkę...dlaczego ten tekst znalazł się w "M3G"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysł dość "oryginalny" i - jak to zwykle w Polsce bywa - mimo, że idea zasadnicza jest słuszna, to jednak "kara" niemiarodajna i przejaskrawiona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.