Facebook Google+ Twitter

Wagon-Czytelnia na obchody Roku Czesława Miłosza

Dzisiaj rano po raz pierwszy wyjechał z Warszawy Wagon-Czytelnia, uruchomiony przez PKP Intercity wraz z krakowskim wydawnictwem Znak z okazji obchodów roku Czesława Miłosza.

Wagon-Czytelnia / Fot. PKP IntercityDzisiaj rano po raz pierwszy wyjechał z Warszawy Wagon-Czytelnia, uruchomiony przez PKP Intercity wraz z krakowskim wydawnictwem Znak z okazji obchodów Roku Czesława Miłosza.

Jedyna w swoim rodzaju mobilna czytelnia kursować będzie tylko do 15 maja w składzie pociągu EIC Tatry, na trasie Warszawa – Zakopane – Warszawa.
Wszyscy pasażerowie, którzy zdecydują się podróżować tym pociągiem, będą mogli spędzić czas w wygodnym wnętrzu wagonu konferencyjnego na lekturze dzieł Miłosza oraz innych noblistów. W zbiorach Wagonu-Czytelni znajduje się również najnowsza biografia poety autorstwa Andrzeja Franaszka.

EIC Tatry wraz z Wagonem-Czytelnią wyjeżdża ze stacji Warszawa Centralna o godzinie 6.34, do Krakowa Głównego dojeżdża o godzinie 9.48, natomiast w Zakopanem jest o godzinie 13.18. W powrotną drogę EIC Tatry wyrusza z Zakopanego o godzinie 15.40, do stacji Warszawa Centralna dociera o 21.56.

Wagon-Czytelnia to kolejna inicjatywa związana z obchodami roku Czesława Miłosza. Imieniem poety ochrzczony został pociąg Twoich Linii Kolejowych. TLK Czesław Miłosz już od marca kursuje na trasie Białystok - Kraków.

(Źródło: PKP Intercity, RK)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jako miłośniczka książek prozą i poezji - w takim wagonie czułabym się znakomicie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.