Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

120 miejsce

Wagony kinowe w pociągach do Gdyni i Zakopanego

Ruszyła akcja "Kolej na kino z legalnych źródeł". W pociągach TLK Rataj oraz EIC Tatry kursują wagony, w których podróżni mogą obejrzeć polskie i zagraniczne filmy.

Kolejowe kino, które będzie kursować do końca września, to efekt współpracy PKP Intercity i Fundacji Legalna Kultura.

Do Gdańska z Woodym Allenem, do Zakopanego z Andrzejem Chyrą

 / Fot. Katarzyna Rainka, Legalna KulturaPasażerowie pociągu TLK Rataj kursującego na trasie Warszawa - Gdynia - Warszawa oraz EIC Tatry jeżdżącego w relacji Warszawa - Zakopane - Warszawa mogą podróżować w specjalnych wagonach kinowych. Przez całą drogę będą w nich wyświetlane filmy wybrane przez Fundację Legalna Kultura. Widzowie mogą zobaczyć m.in.i słynne europejskie produkcje Woody'ego Allena, jak "O północy w Paryżu", "Vicky Cristina Barcelona" czy "Śmietanka towarzyska", komedię "Szef" w reżyserii Johna Favreau, "Carte Blanche" z Andrzejem Chyrą i Arkadiuszem Jakubikiem, obsypaną nagrodami polską animację "Jak uratować mamę”, evergreen dla widzów w każdym wieku ("Mały książę") czy opartą na faktach historię śpiewaczki, która nie potrafiła śpiewać ("Niesamowita Margueritte").

Podróżni chcący odbyć podróż w wagonie kinowym w czasie zakupu biletu muszą wybrać, że właśnie w tej części pociągu chcą jechać - wyjaśnia Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity. - Mamy nadzieję, że pomysł ruchomego kina spodoba się pasażerom.

 / Fot. tarzyna Rainka, Legalna KulturaDzięki akcji możemy zachęcić podróżnych do korzystania z legalnych źródeł kultury, gdzie treści są udostępniane zgodnie z prawem i wolą twórców - mówi Szymon Majewski, rzecznik prasowy Fundacji Legalna Kultura. - Dla pasażerów PKP Intercity przygotowaliśmy różnorodny repertuar filmowy. Mam nadzieję, że niezależnie od wieku i upodobań, każdy znajdzie coś dla siebie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Czy bilety "kinowe" na przejazd będą droższe od "niekinowych" czy tańsze?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W samolotach oraz transporcie autokarowym znana juz jest ta atrakcja. Dlaczego nie w pociagach ? Pozdrawiam z paryza

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.