Facebook Google+ Twitter

Wahadłowiec Enterprise wyruszy w swój ostatni lot

Prom kosmiczny zostanie przetransportowany z Waszyngtonu do Nowego Jorku. Przymocowany do samolotu po raz ostatni wzbije się w powietrze i będzie krążył nad Nowym Jorkiem. Potem trafi do muzeum.

Wahadłowiec zostanie przetransportowany przez specjalnie zmodyfikowany samolot Boeing 747 / Fot. Domena publiczna, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Enterprise_free_flight.jpg&filetimestamp=20050801123345 W piątek prom ma zostać przetransportowany z Waszyngtonu na lotnisko JFK w Nowym Jorku. To już druga próba, gdyż w środę lot przesunięto z powodu złych warunków atmosferycznych.

Wahadłowiec zostanie przetransportowany przez specjalnie zmodyfikowany samolot Boeing 747. Prom zamontowany na samolocie ma krążyć na stosunkowo niskiej wysokości nad Nowym Jorkiem. Jak podaje TVN Meteo ma pojawić się m.in. w pobliżu Statuy Wolności. Lot planowany jest między 9.30 a 11.30 (czyli między 16.30 a 18.30 polskiego czasu).

Kilka tygodni później, drogą morską zostanie przetransportowany do Intrepid Sea-Air-Space Museum, gdzie znajdują się inne eksponaty związane ze zdobywanie przestrzeni kosmicznej.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.