Facebook Google+ Twitter

Wajda nie ma szans na Oscara. "Wałęsa. Człowiek z nadziei" odpadł z dalszej rywalizacji

Film "Wałęsa. Człowiek z nadziei" nie otrzyma Oscara w w kategorii "najlepszy film obcojęzyczny". Obraz Andrzeja Wajdy nie znalazł się w dziewiątce filmów, które przeszły do kolejnego etapu.

 / Fot. Materiały prasoweDo kolejnego etapu przeszły filmy z Kambodży, Danii, Niemiec, Bośni i Hercegowiny, Węgier, Hongkongu, Palestyny i Włoch. Na liście nie ma obrazu Wajdy. Finałowa piątka zostanie wyłoniona 16 stycznia.

"Wałęsa. Człowiek z nadziei" przegrał decyzją członków Akademii Filmowej z duńskim thrillerem "Polowanie" w reżyserii Thomasa Vinterberga. Film traktujący o mężczyźnie niesłusznie oskarżonym o pedofilię został nominowany do Złotych Globów i nagrody BAFTA.

Lepszy zdaniem akademii okazał się też obraz "Wielki mistrz" Wong Kar-waia, prezentujący życiorys mistrza kung-fu, który miał wpływ na słynnego Bruce'a Lee. W dalszej rywalizacji weźmie również udział niemiecko-duńsko-norweska produkcja "Dwa życia", traktująca o związku Niemca i Norweżki w czasach II wojny światowej. Film wyreżyserował Georg Maas.

Do kolejnej rundy awansował belgijski obraz "W kręgu miłości" w reżyserii Feliksa van Greoningena, bośniacki film "Senada" ("An Episode in the Life of an Iron Picker"), węgierski dramat wojenny "Notatnik", włoska komedia "Wielkie piękno", palestyńska produkcja "Omar" i obraz z Kambodży pt. "Brakujące zdjęcie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Gdyby Wałęsa był Żydem, to na pewno inaczej by wyglądały szanse filmu na Oscara.

A swoja drogą Wajda coraz słabsze filmy robi, niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaproszony, poszedłem na film. Według mnie, pod względem realizacji raczej mierny, czasem widz odnosi wrażenie, jakby Lechu nanosił na scenariuszu odręczne poprawki, niczym Josif Wissarionowicz na PRL-owskiej konstytucji.

Ciekawe natomiast, czy dowiemy się kiedyś całej prawdy na temat współpracy Bolka z bezpieką. Jeśli owocem tej współpracy miał być finalnie układ okrągłostołowy, to możemy być pewni, że stosowne akta po dziś dzień są pod należytą ochroną państwową, a czołowi gracze polskiej polityki są odpowiednio poinstruowani w tym względzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jednak postawiłbym na Wałęsę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mam szacunku ani do Wałęsy, ani do Wajdy, ani do Oskara.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie oglądałam filmu .Nie uważam też aby była to informacja newsowa .
@ Pan Czechowski jako działacz pierwszej Solidarności jest też odpowiedzialny za te " bułki z szynką ".
Widać ,że Pan tęskni za komuną . Wówczas państwo rozdawało z nieswojej kasy .Tyle tylko ,że trzeba było to oddać. Bieda ? To kwestia ostatnich lat kiedy panuje globalny kryzys .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako działacz pierwszej Solidarności stwierdzam, że to bardzo dobrze, że film o Wałęsie odpadł. Mimo wielkiego szacunku do reżysera filmu, to jednak ten utwór przemilcza wiele spraw. Najpierw powinno się wyjaśnić wiele przemilczanych i zakłamywanych faktów. A można by sie zapytać bohatera filmu ... gdzie te bułki z masłem i szynką.. Odpowiedź jest na ulicach i jaka jest teraz bieda, a jaka była za komuny ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.12.2013 14:04

Czy tvn o tym poinformuje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.