Facebook Google+ Twitter

Wajda opowie historię niepokornego artysty. Zobacz zwiastun filmu "Powidoki" (wideo)

W sieci można zobaczyć zwiastun najnowszego filmu Andrzeja Wajdy. W obrazie "Powidoki" główną rolę zagrał Bogusław Linda. Film trafi na ekrany 3 marca 2017 r.

 / Fot. Kadr z filmu/YouTube"Powidoki" to film poświęcony Władysławowi Strzemińskiemu. To artysta, który nie poddał się naciskom władzy wychodzącej z założenia, że w nowej rzeczywistości może stawiać wymagania twórcom. "Zawsze powtarzałem, że będę walczył o model sztuki, jak najbardziej odpowiedni dla danej epoki" - mówi filmowy Strzemiński.

W roli głównej wystąpił Bogusław Linda. Na ekranie pojawią się również: Krzysztof Pieczyński, Szymon Bobrowski, Zofia Wichłacz i Mariusz Bonaszewski. Autorem scenariusza jest Andrzej Mularczyk, reportażysta i scenarzysta takich filmów, jak "Sami Swoi", "Nie ma mocnych", "Kochaj albo rzuć" czy serialu "Dom".

Film Andrzeja Wajdy "Powidoki" zaprezentowany zostanie we wrześniu na 41. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Wyświetlony zostanie w sekcji "Masters" obok m.in. dzieł Pedro Almodovara i Wima Wendersa.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.