Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1497 miejsce

Wajrak walczy z samorządem

Dziennikarz Agory, Adam Wajrak, przypuścił atak na samorządy (artykuł: Weto - ekologiczna broń samorządów). Ich opór nie pozwala zrealizować idei fix polskich ekoterrorystów. Jeśli ekologiczną bronią jest weto, to czymże jest napaść Wajraka?

Umarły świerk - wynik oddziaływania pseudoekologicznego lobby w lasach Puszczy Białowieskiej. / Fot. fot. R. GrzeszczykTeraz prócz leśników do zbrodniarzy ojczystej przyrody zaliczył również samorządy. Sam siebie zalicza do miłośników przyrody i nie liczy ile kosztuje nasz kraj jego działalność. Przypomnijmy, że samorządy, przynajmniej te bardziej lokalne, opierają się partyjniactwu jakie obserwujemy we władzach centralnych. Często działają tam znani wszystkim w okolicy ludzie, związani ze swoim środowiskiem. Nie są tak wyalienowani z naszej społeczności jak rząd, władze centralne, które przede wszystkim dbają o własne podwórze i podwórze swojego królika. Za nic mając rzeczywiste potrzeby i oczekiwania społeczeństwa.

Ograniczyć uprawnienia samorządów

Adam Wajrak sugeruję, że gdyby pozbawić władze samorządowe wpływu na będący w ich administracji obszar, to przyniesie to polskiej przyrodzie zbawienny wpływ. Z uporem maniaka nie dostrzega i nie chce widzieć do jakiej ruiny doprowadza władza centralna Ministra Środowiska w lasach gospodarczych Puszczy Białowieskiej. Nie chce pamiętać o zniszczeniach jakie spowodowały centralne zarządzenia w sprawie powołania rezerwatów, które nie tak dawno jeszcze obowiązywały. Lub uważa je za wzorzec działania oświeconej władzy. To minister Tokarczuk za opór mieszkańców w sprawie rozszerzenia granic Parku Narodowego oraz obrzuceniu tej idei jak i jego samego jajami przez mieszkańców Białowieży, w odwecie i w czynie zemsty powołał sieć rezerwatów przyrody. Ich aktualny stan i ograniczenia są dowodem "dbałości" Państwa o naszą przyrodę i o lokalne społeczności. Dotychczasowe działania władz centralnych są namacalnym dowodem, że przyroda nie ma znaczenia, że miejscowi też się nie liczą. Liczy się poprawna politycznie, narzucona nam przez garstkę krzykaczy, rujnująca kraj, jego gospodarkę jak i ojczystą przyrodę, koncepcja jej ochrony.

Wajrakowe koncepcje ochrony

Rozpad lasu na obszarach rezerwatu powołanego przez Tokarczuka. / Fot. fot. R. GrzeszczykTo w ramach tych koncepcji mieszczą się prawa zakładania plantacji orzecha włoskiego i ograniczenia zalesień, koncepcji ograniczeń w inwestycjach w hydroelektrownie, geotermie czy też wiatrownie. To te koncepcje spowodowały prawdziwą tragedię ludzi w Augustowie i zatrzymanie budowy obwodnicy miasta (w połowie jej realizacji). To te koncepcje zatrzymują budowę Mostu Północnego w Warszawie z powodu znalezienia ptasiego gówna (być może wyplówki - bez znaczenia) na jego trasie. Te koncepcje to również marnotrawienie ogromnej masy drewna w Lasach Państwowych (wartości ok. pięciu miliardów rocznie). Tego typu działaniem jest łamanie obowiązujących zasad gospodarki leśnej przez ministrów środowiska (odpowiedzialnych za przestrzeganie prawa), bo tym jest wprowadzanie do planów leśnych zapisów niezgodnych z wiedzą, nauką i obowiązującymi zasadami gospodarki. A jednocześnie w tym czasie dochodzi do ogromnych zaniechań w gospodarce odpadami, co rzutuje z pewnością na stan naszej przyrody, ochrony wód i gruntów i prawdopodobne obciążenie społeczeństwa kolejnymi daninami w konsekwencji nie przestrzegania unijnych norm i terminów. Nie będę wymieniał innych zaniechań i błędów rzutujących na stan naszego środowiska.

W tych to okolicznościach Adam Wajrak, czołowy piewca dzięcioła średniego, po głębokiej analizie faktów podejmuje odważny krok w kierunku ostatecznego rozwiązania.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

Jan Kowalski
 • Jan Kowalski
 • 28.09.2011 12:16

Panie Tomaszu jesteśmy z panem!, Od takich rzekomych "znawców i miłośników przyrody wybaw nas Panie" Oni znają Puszczę Białowieska co najwyżej ze zdjęć zamieszczonych w albumach. Szkoda czasu na dyskusję z ignorantami tworzącymi puste teorie przy biurku. A swoją drogą namnożyło się wszelkiego rodzaju rzeczników cynicznej i wycwanionej sitwy, która z chęcią wycięłaby wszystko, spieniężyła i interes opiła Pozdrawiamy serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mieszkaniec białowieski
 • mieszkaniec białowieski
 • 20.02.2011 16:00

Panie Robercie- bardzo dobry artykuł. Proszę pisac dalej i nie przejmować sie takimi Niechodami, Wajrakami, Jędrzejewskimi i innymi, dla których Puszcza Białowieska stała się pomysłem na kariery i i niezła kasę. Na nurcie pseudoekologi i poparciu niektórych gazet w znakomity sposób współdziałają kręcąc swe interesy. To nie chodzi o ochronę puszczy, zrobienie jej parkiem to znakomita sprawa dla rozwoju Zakładu Badania SSaków (prace naukowe, granty, miedzynarodowe wymiany, dla Wajraka spokojne miejsce do mieszkania, pracować będzie w innym rejonie Polski w ramach ochrony przyrody itd, itd...). Temu Niechodzie niech Pan wskaże zerknięcie na granicę Polsko - Białoruską, w okolicach Masiewa na terenie poszerzonego przed 15 laty parku narodowego. To zupełna katastrofa. Myślę, że należy pieczołowicie zbierać wszystkie wypowiedzi tych zielonych niszczycieli Puszczy, by w przyszłości wskazać odpowiedzialnych za jej zniszczenie i degradację miejscowego społeczeństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Inicjatyw A. Wajraka są jednoznacznie szkodliwe.
Przyroda i środowisko jest jedno.
Pan Niechoda też jest niepowtarzalny, choć specjalizację ma ciasną.
A horyzonty ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
tn
 • tn
 • 22.10.2010 22:47

Na koniec - błagam niech Pan piszę o tym na czym się Pan znam! Bo o Puszczy Białowieskiej - ja ,który w tym lesie- w odróżnieniu do Pana- spędziłem tysiące godzin zapewniam Pana, ma Pan mgliste pojęcie! Może i o tych laskach - i ty swoich górkach - o których tam gdzieś Pan wspomina - i owszem zna się Pan ! Tylko jak w odróżnieniu od Pana, jak sie na czymś nie znam - to nie staram się mądrzyć i w tej kwestii w żadnym wypadku nie bede z Panem polemizował! Więc może niech Pan tam na tych górkach tych drzewek lepiej pilnuje, że Panu ten tlen w odpowiedniej ilości produkowały - bo podobno śmierć przed uduszenie do przyjemnych nie należy - więc jest o co zabiegać !!!!!
Polska to tak dziwny kraj, że jak pojawia się jakaś dyskusja publiczna to nagle okazują się, że wszyscy są wielkimi znawcami tego czego dyskusja ta dotyczy:
piłki nożnej- wszyscy znają się na piłce,
polityki - wszyscy znają się na polityce
gospodarki - wszyscy znają się na gospodarce
Puszczy Białowieskiej - wszyscy doskonale wiedzą co dla tej Puszczy jest najlepsze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Niechoda, powtarzam ponownie - proszę czytać to co piszę. Nie imputowć i nie przeinaczać, jak w waszym zwyczaju. To nie wiec wyborczy. Jeśli Pan widzi doskonałość działaniach P. Wajraka i twierdzi że budują one nasz wspólne dobro, to Pańska sprawa. Moje zmysły postrzegają to zupełnie inaczej. Jeśli dla Wajraka i dla Niechody ważniejszy jest kornik i leżanina to staram się to uzmysłowić innym ludziom. By w ten sposób postrzegali ich rzeczywistą miłość do dzięcioła i starego dęba masowo prezentowaną na łamach mediów. A generalnie chodzi o zawłaszczanie kolejnych obszarów. A dlaczego - jest w tekście i komentarzach.

Panie Niechoda - wszystko co miałem Panu do powiedzenia, powiedziałem już dwa razy.

Nie będę powtarzał trzeci raz.

Proszę popatrzeć z optymizmem na świat, na świat żyjący a nie na próchno.
Jeśli lubi Pan próchno to Pana sprawa. Większość ludzi woli oddychać powietrzem. Ja też.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tn
 • tn
 • 22.10.2010 08:20

"Prawdą jest, że puszcza ta stanowi ewenement przyrodniczy na skalę Europy. Lecz ten ewenement jest i był utrzymywany przez człowieka od wielu setek lat. To działalność człowieka i leśników spowodowała, że jeszcze cieszy nas swym bogactwem. Niestety, bogactwo to powoli jest rujnowane przez pseudoekologów, którzy nie mogą się wyżyć w granicach istniejących Parków Narodowych" - Panie Grzeszyk - to z Pana poprzedniego artykułu - świadczy to o braku elementarnej braku wiedzy na temat Puszczy - Ci ludzie od setek to najwyżej pilnowali Puszczy, żeby jej nie wycianno i jak najmniej ingerowano w jej drzewostan (wtedy prosty człek nie miał do niej wstepu!!!!), a lesnicy zajmują się Puszcża nie od setek, ale od 90 lat - drogi Panie i już 90 lat temu, bez lesników - takze tych lesników - Puszcza urzekała!!!!! Oj Panie Grzeszyk - piszę Pano wszystkim i ...... to już niech Pan sobie dospiewa!!!! To już swiadczyo naprawe o daleko idące Pana ignorancji jeżeli chodzi o wiedze o PB!!!! No i weź chłopa przkeonaj... jak on swoje!!!! Naprwdę niech Pan pisże o tym na czmy się Pan znam! Byc może jest to energetyka.... byc moze bo nie chciało mi się przeczytać!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
tn
 • tn
 • 22.10.2010 07:20

Wie Pan co - coraz bardziej donoszę wrażenie, że Pan w ogóle tej Puszczy nie zna - i nie rozumie podstawowej rzeczy - tego na czym polega jej wyjątkowość! Drogi Panie - no to jak przetrwała cała ta bioróżnorodność , kiedy jeszcze nie było leśnika, drwala, ani Pana prof!!!!! No jak? czyżby dopiero pojawiły się te wszystkie gatunki wraz z działalnością człowieka, a wcześniej ich nie było! Te wszystkie grube dęby w BPN - 400-500 lat temu był nie wyrosły, żeby nie ręka jakiegoś ówczesnego leśnika jest posadziła!!!! To ciekawe - kto wtedy w ogóle zajmował się sadzeniem lasu!!!! Ale Pan twierdzi, że i owszem tak!!!!! Skoro jest Pan takim specem od tego - to niech może napisze prace: " Działalność służb leśnych przy sadzeniu lasów w średniowiecznej Polsce" albo "Walka z kornikiem drukarzem w wiekach średnich" - materiałów znajdzie Pan od cholery i no nowy artykulik będzie mógł Pan umieścić na tym portalu!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyżby taką była Puszcza? Organizm bardzo zróżnicowany, w górnym stadium potencjału. Po zaprzestaniu wszelkiej działalności przekształca się w ubogi i niemal jednolity las. Tego należy uniknąć. Bo zawiera w sobie unikatowe w skali światowej ekotypy lasu pierwotnego. Bo kornika można wyprodukować sztucznie, miliny sztuk w ciągu sezonu, a takiego środowiska przyrodniczego, o takim potencjale, będziemy czekać 300-500 lat. Pisałem już wcześniej, że obserwować sukcesję, można w istniejących Parkach, i wystarczy tam obserwować te znane generalnie już procesy. Chora jest idea by oglądać to na całym obszarze kraju, szczególnie na obszarze Puszczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
stormbringer
 • stormbringer
 • 21.10.2010 19:26

Ps. artykuł jest dobry , zmusza do refleksji nad tym co jeszcze mamy i co zostanie po nas.

Komentarz został ukrytyrozwiń
stormbringer
 • stormbringer
 • 21.10.2010 19:23

Czy mamy dążyć do lasu w którym linie sosen lub świerków wyglądają niczym zapałki powtykane w gówno? Czy tak ma wyglądać Puszcza Białowieska? Tak ma wyglądać miejsce którego zazdroszczą nam wszyscy?
Każdy zwalony i pozostawiony pień w tym lesie ma swoje zadanie, jest pierwszym ogniwem łańcucha pokarmowego, na którego końcu jesteśmy my ludzie.
Nie jestem przeciwny wycinkom. Nie jestem przeciwny mądrej gospodarce w lesie. Nie jestem ekologiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.