Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24065 miejsce

Wakacje coraz bliżej!

Wakacje to zdecydowanie wesoły i beztroski okres w życiu każdego ucznia. Jak najlepiej wykorzystać ten czas, by był jak najbardziej magiczny i godny zapamiętania?

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:20080730-1758-mazury_6448pano2.jpgWielkimi krokami zbliża się wyczekiwany przez uczniów okres odpoczynku. Dwumiesięczna przerwa w nauce jest zbawieniem dla wielu umysłów. Pozostały ostatnie chwile na poprawę ocen oraz ostatnie dni wczesnego zrywania się z łóżek w rytm melodii ulubionego budzika. Na koniec pozostaje tylko rytualne spalenie zeszytów przy ognisku. Wakacje to zdecydowanie radosny i beztroski czas. Każdy spędza ten czas w różny sposób, wszystko zależy od upodobań i charakteru danego człowieka. Jedni wyjeżdżają w ciepłe miejsca, inni po prostu pozostają w domu oddając się codzienności. Są również tacy, którzy wykorzystują wolny czas na realizacje własnych marzeń, na które nie było czasu podczas, często zabieganego, roku szkolnego. Mimo wszystko warto wybrać się chociaż w krótką podróż, która może okazać się świetną odskocznią od codzienności. Może być również ciekawym sposobem na pokonanie słabości i lepszym poznaniu własnej psychiki. Oczywiście można wybrać tradycyjną wyciecze na Mazury lub nad morze, ale czy rzeczywiście będzie to trafny wybór? Swoją podróż można zaplanować i zrealizować w bardziej oryginalny sposób, obalając liczne stereotypy. Samodzielnie, od podstaw można zaplanować wyprawę, która może przerodzić się w niezapomnianą historię, którą wspominać będziemy latami. Dzięki takiej podróży możemy pokonać strach oraz nieśmiałość, pokonać granice, których na co dzień nie przekraczamy.

Gdyby zapytać wszystkich fanów dobrej muzyki i nieograniczonej zabawy, gdzie można jechać w lipcu, zdecydowanie powiedzieliby: "Przystanek Woodstock”. Festiwal muzyczny, który obecnie odbywa się w Kostrzynie nad Odrą, ma w Polsce swój początek już w 1995 roku. Nazwa "Przystanek Woodstock", jak o niej mówi Jurek Owsiak, wyrosła z legendy festiwalu w Woodstock i atmosfery epoki dzieci kwiatów. Natomiast słowo "przystanek" nawiązuje do popularnego serialu telewizyjnego "Przystanek Alaska". Festiwal jest całkowicie darmowy, natomiast artyści, którzy występują na scenie tradycyjnie otrzymują jedynie zwrot kosztów podróży. Pierwszy przystanek zorganizowany został w Czymanowej, a jego hasłem przewodnim były "Miłość, Przyjaźń, Muzyka”. Ostatni festiwal zgromadził ponad 450 tysięcy woodstokowiczów. Podczas wszystkich edycji zagrały takie zespoły jak: Dżem, IRA, Hey, T.Love, Indios bravos, Habakuk, Myslovitz i wiele, wiele innych.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hel_%28Poland%29_-_beach.jpgCiekawą propozycją dla odważniejszej grupy społecznej może okazać się wyprawa na Chałupy, czyli na najpopularniejszą plażę nudystów w Polsce. Zdecydowanie jest to idealne miejsce dla wszystkich, którzy kochają słońce, wodę i wiatr. Plaża jest umiejscowiona między tabliczkami 24, a 26 (około 3km). Jest piaszczysta, zadbana, dno bardzo łagodnie schodzi w dół, a woda jest czysta. Idealne miejsce do pokonania nieśmiałości i przełamania pewnych granic własnej psychiki.

Kolejnym ciekawym miejscem, do którego warto zawitać jest opuszczone miasto o nazwie Kłomnio. Niestety miasto zostało rozkradzione, bloki i budynki totalnie zrujnowane przez miejscowych poszukiwaczy materiałów wtórnych. Jednak dzięki temu istnieje tam swoisty klimat ciszy i zadumy, miasta znajdującego się w środku lasów, opuszczonego i martwego...
Kłomino powstało w latach 30 ubiegłego wieku. Niestety od 2008 roku jest systematycznie wyburzane. Mimo to warto odwiedzić to miejsce i poczuć niespotykany klimat. Poszukiwacze niezapomnianych i magicznych wrażeń z pewnością znajdą podobne opuszczone miasta.

Powyżej przedstawiłem zaledwie trzy z wielu miejsc, które mogą być alternatywą dla miejscowości, o których czytać możemy w przewodnikach turystycznych. Wyprawa do drogiego hotelu, w oklepanym przez biura podróży mieście może spowodować, że zrelaksujemy się, odpoczniemy i na moment zapomnimy o sprawach codziennych. Lecz taka przygoda nie wywoła wyższych emocji, nie poczujemy się wolni, jak szybujący nad chmurami ptak. Nie oderwiemy się od świata, w którym rządzi armia białych kołnierzyków. To wszystko można łatwo zmienić. Wystarczy sprzeciwić się stereotypom, podążać za wewnętrznym głosem i nie dać zamknąć się w klatce, tak naprawdę nieistotnych spraw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.