Facebook Google+ Twitter

Wakacje marzeń za grosze?

Po zdaniu sesji letniej każdy student marzy o odpoczynku, najlepiej za granicami Polski. Niestety większość osób studiujących nie ma pieniędzy na wymarzone wakacje we Włoszech. Jest jednak sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym.

O czym mowa? Oczywiście o wolontariacie, który wciąż kojarzy się z harowaniem za darmo. Jednak coraz więcej osób przekonuje się jak wiele korzyści przynosi ze sobą charytatywna pomoc innym. Wolontariat ma bowiem wiele twarzy. Wiele imprez masowych, wystaw czy festiwali wspomagane jest właśnie przez wolontariuszy. Choć pracują oni za darmo, mają niezwykłą okazję poznać pracę przy festiwalach od środka, poznać gości zapraszanych z zagranicy a także wynagradzani są darmowymi wejściówkami na koncerty.

Wolontariat to również okazja do spełnienia marzeń o podróży do interesującego nas kraju. W Polsce dostępne są wyjazdy w ramach workcampów, organizowane przez Service Civil International, w skrócie SCI. Na stronie organizacji znaleźć można dostępne programy w zależności od kraju oraz charakteru pracy, jaką chce się wykonywać w ramach wolontariatu. Programy dzielą się na krótkie, trwające do 2 tygodni, oraz długie, na których uczestnicy spędzają nawet kilka miesięcy.

Organizacje, które składają prośby o wolontariuszy, w ramach pracy i pomocy, zapewniają uczestnikom podstawowe wyżywienie oraz dach nad głową. Wszystko działa na zasadzie „coś za coś” – wasza pomoc w zamian za nocleg i ciepłe posiłki. Najczęściej wolontariusze trafiają do ośrodków pomocy społecznej, domów starości bądź domów dziecka. Zdarzają się także propozycje pomocy podczas festiwali a także pracy jako nauczyciel angielskiego.

Wolontariusze pracują w wyznaczonych porach, najczęściej po 8 godzin dziennie, dlatego wieczory spędzić mogą np. na zwiedzaniu miasta.
Oczywiście koszty przelotu muszą pokryć we własnym zakresie, jednak planując wakacje w wymarzonym kraju i tak musielibyśmy zapłacić za bilet lotniczy. Zaoszczędzić można jednak na zakwaterowaniu i wyżywieniu, którego ceny czasem mogą nas zaskoczyć.

Taki wolontariat daje możliwość zdobycia doświadczenia i wpisane w CV jest pozytywnie odbierane przez pracodawców. Ponadto podczas wyjazdu poznajemy wielu ludzi, których pomoc może przydać nam się w przyszłości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

piotras
  • piotras
  • 21.05.2012 23:58

można zaoszczędzic sporo kasy kupując wycieczki przez net. zrobiłem tak w zeszłym roku dwa razy kupiłem wycieczkę jedną na gruperze drugą na grouponie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.