Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24719 miejsce

Wakacje po polsku, czyli Polacy fundują wyjazd dla 150 osób

Grupa 150 osób z niepełnosprawnościami jak i sprawnych ma wyruszyć na szkoleniowo-warsztatowy wyjazd wakacyjny, brakuje jednak ponad 5 tys złotych. Ponad 110 osób wsparło już projekt na polakpotrafi.pl.

Uczestnicy wyjazdu w 2013 roku. / Fot. mat. pras.Stowarzyszenia Kolomotywa z Łodzi i Akcja Specjalna działające od 2010 roku organizują nietypowy wyjazd wakacyjny dla osób niepełnosprawnych jak i sprawnych. Szkoleniowo - warsztatowy wyjazd dla chcących myśleć inaczej ma się odbyć w dniach 27 lipca - 7 sierpnia w ośrodku wczasowym Dresso w Sulejowie. Ideą całego wyjazdu jest wzajemna pomoc i rozwój osób z niepełnosprawnościami, jak i całkowicie sprawnych.

Cały wyjazd opiera się na 4 prostych zasadach:

1. Rozrastanie się grupy - każdy kto chce uczestniczyć i pomóc bez względu na możliwości finansowe i niepełnosprawność jest mile widziany,
2. Zacieranie granic - wyjazd organizowany jest razem - warsztaty prowadzą osoby sprawne i z niepełnosprawnościami, a podział uczestnik - asystent polega na tym, że każdy kto jest w stanie udzielić potrzebnego wsparcia może zostać asystentem, a każdy, komu niezbędne jest wsparcie (czy to emocjonalne, czy przy codziennych czynnościach) może zostać uczestnikiem.
"Kiedy nie wiesz kto w końcu jest sprawny, a kto nie - jesteś u nas!" - tak wypowiada się Zuzanna Wiśnicka-Tomalak, jedna z założycieli i skarbnik Stowarzyszenia Kolomotywa.
3. Jedyne kryterium przy doborze uczestników, to kolejność zgłoszeń.
4. Usamodzielnianie - szkolenia, warsztaty, wzajemne wsparcie i rozwój.


Aby taki wyjazd mógł się odbyć Stowarzyszenia wspólnie organizują zbiórkę pieniędzy między innymi poprzez serwis polakpotrafi.pl

Akcję można wesprzeć tutaj
W zamian za wsparcie do wyboru są upominki m.in. własnoręcznie robiona biżuteria, przypinki, zestaw kucharski, zestaw muzyczny, profesjonalna sesja zdjęciowa, a nawet szkolenie z chodzenia po slackline, czy też warsztaty dla dzieci z Japońskiego teatru ilustracji.

Więcej informacji można uzyskać na stronie organizatoraKrótki film promujący wyjazd:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.