Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7428 miejsce

Wakacje w akademiku? Tak, ale coraz rzadziej

Corocznie w czasie wakacji domy studenckie rozszerzają swoją ofertę noclegową. Korzystać mogą z niej nie tylko studenci, ale też firmy organizujące zjazdy i konferencje.

Lublin. Dom studencki UMCS / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lublin_UMCS_DS_Helios.JPGGłówna zaleta to oczywiście niska cena. Około 15 zł za dobę dla studenta i 30 zł dla pozostałych osób. Każdy hotel przewiduje także dodatkowe zniżki dla rodzin z dziećmi czy gości decydujących się na dłuższy pobyt. Duże znaczenie ma lokalizacja i standard akademika. W tym przypadku jedno zazwyczaj wiąże się z drugim. Im bliżej śródmieścia, tym hotele studenckie starają się zapewniać gościom lepsze warunki mieszkalne.

Dom studencki "Nawojka" reklamując się kładzie głównie nacisk na lokalizację. Z oferty możemy dowiedzieć się m.in. że "obiekt położony przy Parku Jordana to idealne miejsce dla grup wycieczkowych. Spacerowy dystans do centrum miasta pozwala poznawać uroki Krakowa o każdej porze dnia bez konieczności korzystania z komunikacji miejskiej."

"Piast" proponuje pokoje o podwyższonym standardzie i pokoje nieco skromniejsze, zwane "studenckimi". Akademik urządza też zjazdy i konferencje, a w lipcu i sierpniu mieszkają w nim uczestnicy Szkoły Letniej Kultury i Języka Polskiego.
- Dwa piętra w "Piaście" są zarezerwowane dla studentów. Obecnie jest nas tutaj około 200 osób. Przeważnie to żacy, którzy pracują w Krakowie w czasie wakacji - mówi Bartłomiej Średnicki, mieszkaniec akademika.

- Przy ulicy Bydgoskiej mamy cztery bloki. Trzy wynajmujemy gościom, jeden wynajmujemy studentom. Mieszkają tutaj zarówno indywidualni turyści, jak i zbiorowe wycieczki. Przebywają u nas także goście z konferencji organizowanych przez UJ - mówi Agata Bąk. - W tym roku zdecydowanie jest popyt na mieszkania tańsze. Goście rzadziej decydują się na pokoje, które kosztują trochę więcej - dodaje.

Potwierdza to też Wioletta Kędzimierska z "żaczka":
- W porównaniu do ubiegłego roku obserwujemy spadek zainteresowania pokojami do wynajęcia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

W warszawskim akademiku AWF biorą trochę dużo i jednak wybiera się hotel zamiast pokoju w akademiku :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdybym wiedział wcześniej, że jest taka możliwość, to bym z niej skorzystał - szukałem podobnych cenowo ofert, ale trafiałem na same kwatery prywatne, i to pozajmowane. Faktycznie, bez promocji krucho.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałem okazję już po raz drugi skorzystać z gościnności krakowskiej "Stokrotki" przy ul. Rostafińskiego (AGH). Dobrze zlokalizowany akademik - blisko centrum, dobre warunki i co najważniejsze, cena bardzo przystępna. Bardzo podoba mi się oferta akademików AGH na wakacje.
Widać, że zapełnienie pokoi jest dość dobre, sporo ludzi się przewija - nie tylko studenci pracujący w Krakowie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.