Facebook Google+ Twitter

Wakacje w Chorwacji

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-02-18 08:53

Włochy, Cypr, Tunezja, Grecja a może Chorwacja? Co roku tysiące ludzi zastanawia się nad wyborem odpowiedniego miejsca na wakacje. W artykule przedstawimy uroki Chorwacji, która jest idealnym miejscem na letni wypoczynek.

 / Fot. http://www.sxc.hu/Co roku setki tysięcy turystów wybiera Chorwację, między innymi za sprawą pięknego i urokliwego krajobrazu - Chorwacja określana jest mianem "Krajem tysiąca wysp", aż 1185 wysp rozciąga się wzdłuż wybrzeży Morza Adriatyckiego. Sprawa wysp jest bardzo ciekawa, ponieważ tylko 47 z 1185 wysp jest zamieszkanych. Każda z wysp cechuje się wyjątkowością i innym charakterem - zarówno miłośnicy spokoju jak i zwolennicy dobrej zabawy znajdą tutaj coś dla siebie.

Jak dostać się na wyspy?

Hvar, Cres, Krk, Pag, Korčula, Mljet, Rab, Vis – Chorwacja posada sporo wysp, do których bez problemu możemy dostać się promem. Pomiędzy wyspami również funkcjonuje sieć promowych połączeń.

Chorwacja przez wielu uważana jest za idealne miejsce na wakacje, a to za sprawą niepowtarzalnego klimatu - długie gorące lato, niska suma opadów. Słońce świeci tutaj aż przez 2722 godziny w roku! A do tego wszystkiego dochodzi jeszcze wyjątkowa różnorodność elementów krajobrazu od gór poprzez jeziora, morza, lasy, aż do wysp.

Co sprawia, że Chorwacja jest tak wyjątkowa?


Dubrownik
- określany jest mianem "Perły Adriatyku" to prawdziwa wizytówka Chorwacji. Miasto jako jedyne w Europie zachowało w całości urbanistyczny układ średniowiecznego miasta. (w 1979 r. Dubrownik został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Unesso). Dubrownik to miasto setek zabytków - m.in. pałac Rektorów, pałac Sponza, gotycki klasztor Klarysek, gotycki klasztor Franciszkanów, renesansowy Kościół św. Zbawiciela, barokowy Kościół św. Błażeja, Kościół Jezuitów, Kolumna Rolanda oraz Katedra Wniebowzięcia NMP w Dubrowniku.

Split - drugie co do wielkości miasto Chorwacji, położone nad Morzem Adriatyckim. To niesamowite miasto liczy aż 1700lat! Split posiada bogatą historię i setki zabytków. Dioklecjan - rzymski cesarz właśnie tutaj wzniósł swój pałac. Do najsłynniejszych zabytków zalicza się: bramę pałacową Porta Aurea, kościół św. Franciszka, pozostałość akweduktu, mauzoleum Dioklecjana, świątynie Jupitera oraz perystyl (obecnie pełniący funkcje teatru).

Jeziora Plitvickie - znajduje się tam Park Narodowy, który założony został w 1949 roku. Jeziora Pitwickie to określenie 16 krystalicznie czystych jezior krasowych, które połączone są ze sobą licznymi wodospadami. Woda ma tutaj piękny turkusowo - zielony kolor. To idealne miejsce na letni wypoczynek.

Oczywiście Chorwacja posiada o wiele więcej atrakcji turystycznych – w artykule zostały opisane jedynie wybrane. Chorwacja to niezwykłe miejsce, które kusi nas swoim pięknem, niesamowitym klimatem oraz wyśmienitą kuchnią, warto zwiedzić ten piękny kraj przynajmniej raz w swoim życiu. Więcej informacji na temat Chorwacji znajdą Państwo na http://www.testtour.pl/
( )

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Chorwacja


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.