Facebook Google+ Twitter

Wakacje w Chorwacji

Włochy, Cypr, Tunezja, Grecja a może Chorwacja? Co roku tysiące ludzi zastanawia się nad wyborem odpowiedniego miejsca na wakacje. W artykule przedstawimy uroki Chorwacji, która jest idealnym miejscem na letni wypoczynek.

Co roku setki tysięcy turystów wybiera Chorwację, między innymi za sprawą pięknego i urokliwego krajobrazu - Chorwacja określana jest mianem "Krajem tysiąca wysp", aż 1185 wysp rozciąga się wzdłuż wybrzeży Morza Adriatyckiego. Sprawa wysp jest bardzo ciekawa, ponieważ tylko 47 z 1185 wysp jest zamieszkanych. Każda z wysp cechuje się wyjątkowością i innym charakterem - zarówno miłośnicy spokoju jak i zwolennicy dobrej zabawy znajdą tutaj coś dla siebie.

Jak dostać się na wyspy?
Bez problemu możemy dostać się do nich promem. Pomiędzy wyspami również funkcjonuje sieć promowych połączeń.

Chorwacja przez wielu uważana jest za idealne miejsce na wakacje, a to za sprawą niepowtarzalnego klimatu - długie gorące lato, niska suma opadów. Słońce świeci tutaj aż przez 2722 godziny w roku! A do tego wszystkiego dochodzi jeszcze wyjątkowa różnorodność elementów krajobrazu od gór poprzez jeziora, morza, lasy, aż do wysp.

Co sprawia, że Chorwacja jest tak wyjątkowa?
Dubrownik - określany jest mianem "Perły Adriatyku" to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc Chorwacji. Miasto jako jedyne w Europie zachowało w całości urbanistyczny układ średniowiecznego miasta. (w 1979 r. Dubrownik został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Unesso). Dubrownik to miasto setek zabytków - m.in. pałac Rektorów, pałac Sponza, gotycki klasztor Klarysek, gotycki klasztor Franciszkanów, renesansowy Kościół św. Zbawiciela, barokowy Kościół św. Błażeja, Kościół Jezuitów, Kolumna Rolanda oraz Katedra Wniebowzięcia NMP w Dubrowniku.

Split - drugie co do wielkości miasto Chorwacji, położone nad Morzem Adriatyckim. To niesamowite miasto liczy aż 1700lat! To wyjątkowe miasto posiada bogatą historię i setki zabytków. Dioklecjan - rzymski cesarz właśnie tutaj wzniósł swój pałac. Do najsłynniejszych zabytków zalicza się: bramę pałacową Porta Aurea, kościół św. Franciszka, pozostałość akweduktu, mauzoleum Dioklecjana, świątynie Jupitera oraz perystyl (obecnie pełniący funkcje teatru).

Jeziora Plitvickie - znajduje się tam Park Narodowy, który założony został w 1949 roku. Jeziora Pitwickie to określenie 16 jezior krystalicznie czystych jezior krasowych, które połączone są ze sobą licznymi wodospadami. Woda ma tutaj piękny turkusowo - zielony kolor. To idealne miejsce na letni wypoczynek.

Oczywiście Chorwacja posiada o wiele więcej atrakcji turystycznych – w artykule zostały opisane jedynie wybrane. Chorwacja to niezwykłe miejsce, które kusi nas swoim pięknem, niesamowitym klimatem oraz wyśmienitą kuchnią, warto zwiedzić ten piękny kraj przynajmniej raz w swoim życiu. Więcej informacji na temat Chorwacji znajdą Państwo na http://www.testtour.pl/

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Chorwacja


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.