Facebook Google+ Twitter

Wakacje w Gromcu

Sportowo, artystycznie i na wesoło. Libiąskie Centrum Kultury umila letni wypoczynek najmłodszym mieszkańcom sołectwa Gromiec.

 / Fot. Paweł SalawaGry i zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, a także konkursy i zabawy z nagrodami to stałe punkty wakacyjnego programu kulturalnego. Jedno ze spotkań w ramach popularnych w gminie Libiąż „wesołych podwórek”, czyli spotkań instruktorów LCK z dziećmi na placach zabaw, odbyło się w Gromcu 22 lipca.

Imprezę rozpoczęli najmłodsi uczestnicząc w konkursie polegającym na rzucaniu kostką i zbieraniu kolorowych doniczek numerowanych od 1 do 6. Zwycięzcami konkursu zostali Ci, którzy uzbierali najwięcej punktów – Emilka Pająk, Patrycja Zając i Natalia Gworek.

Na torze przeszkód, na który złożyły się marsz na czworaka i układanie kolumny z pudełek po zapałkach, bezkonkurencyjne były Dominika Pajdak, Luiza Gworek i Karolina Węgrzyn. Najmłodsi uczestnicy imprezy rywalizowali w zbieraniu kolorowych baloników napełnionych piaskiem. Najszybciej z tym zadaniem poradziła sobie Wiktoria Gworek, przed Emilką Pająk, Patrycją Zając i Natalią Gworek.

Dzięki imitacji wędki z magnesem zamiast haczyka, dzieci wcieliły się w wędkarzy. O tryumfie w tej konkurencji decydowała umowna waga złowionych rybek. Najlepiej z tym zadaniem poradziły sobie Luiza Gworek, Beata Bernaś i Karolinka Węgrzyn.

Uczestnicy wesołego podwórka w Gromcu wzięli jeszcze udział w konkurencji poszukiwania według komend „ciepło – zimno” ukrytej nagrody, której szczęśliwy znalazca stał się właścicielem. Emilka Pająk, Oliwia Wąs oraz siostry Wiktoria i Natalia Gworek najcelniej rzucały do rozłożonej na ziemi tarczy.

Dla wszystkich odbyła się także drużynowa zabawa polegająca na jak najszybszemu napełnianiu piaskiem dziurawych pojemników. Wszystkie dzieci biorące udział w zabawie otrzymały słodycze, a najlepsi w poszczególnych konkurencjach otrzymali nagrody rzeczowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.