Facebook Google+ Twitter

Wakacje w Krynicy-Zdroju

Kto lubi czysto wysiłkowe wędrówki górskie, niech jedzie do Zakopanego. Krynica to typowo rekreacyjne miasteczko uzdrowiskowe.

Choć sama w sobie jest niewielka, każdego dnia, kiedy tu przebywałem „coś się działo”. Na słynnym deptaku pomiędzy domami zdrojowymi na stałe ustawiona jest scena. Patrząc na kalendarz lipcowych imprez, na próżno szukać tygodnia, w którym nie byłoby żadnego koncertu, czy innych występów.

Koncert na deptakuNajwięcej działo się podczas weekendu w niedzielę. Od samego rana spacerowiczów deptaku zatrzymywał koncert muzyki poważnej, a koniec dnia uświetnił występ zespołu „Akuratt”. Przy dźwiękach tanecznej muzyki ochoty do wspólnej zabawy nabierali nawet najstarsi.


Nie sposób było nie wybrać się na spacer po wielu alejkach, pośród fontann i kompozycji kwiatowych oraz dobiegającej z wielu stron dźwięków muzyki z licznych lokali. Kwieciste kompozycje

Jako miłośnik uroliwych, górskich widoków nie zapomniałem wybrać się na tradycyjną Górę Parkową. Kupując za 5 złotych dwuprzejazdowy bilet, jak większość turystów skorzystałem z kolejki szynowej. Sama góra to już – nie jak dawniej – pusta polana, lecz kolejne miejsce wielu atrakcji. Zaraz po wyjściu z budynku stacji podziw wzbudza kompleks „rajskich ślizgawek”, z których korzystają zarówno dzieci jak i dorośli. Nieco niżej są zjeżdżalnie pontonowe dla młodszych.

SankostradaPopijając wody mineralne (a jakże!) i wciąż robiąc zdjęcia, znalazłem się niebawem w drugiej części miasta, gdzie znajdują się obiekty sportowe takie, jak: korty tenisowe, kryte całoroczne lodowisko, boisko piłki nożnej oraz - sankostrada. Rzeźba kamienna obok pijalniTen ostatni obiekt, to setki metrów specjalnego toru, po którym, niczym zimowymi bobslejami, mknie się slalomem z wielkiej góry.

Oczywiście to nie koniec turystycznych atrakcji, jakie oferuje Krynica Zdrój.

A może Ty byłeś w równie ciekawym miejscu na wakacjach? Opisz to na łamach „wiadomości24.pl”!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

POLECAM

więcej na stronie: www.naszakrynica.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

reklama tej miejscowosci jest dobra , ja tez wybieram się do krynicy zobaczę moze jeszcze więcej poniewaz jestem turystą a nie sportowczem itp , nie opisała pani mnie znanie miejsca tam gdzie diabeł mówi dobranoc , gratuluje ze przezyłac tyle i zyczę następnie 101 lat w dobre kondyncjii .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na żadnym z powyższych :) Ja tylko fotografowałem, ale nie siebie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ładne zdjęcia, szczególnie to z sową. A na którym Ty jesteś? :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.