Facebook Google+ Twitter

Wakacje w mieście? Bonarka zaprasza na wycieczki

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-07-14 09:29

By nie nudzić się w domu i jak najciekawiej spędzić mijające dni, warto wybrać się na organizowane przez Bonarkę cztery wakacyjne wycieczki po Podgórzu. Świetna okazja, by w towarzystwie przewodnika za darmo poznać tę dzielnicę.

Przy współpracy z ekspertami opracowane zostały cztery zróżnicowane trasy wycieczkowe. Każda z nich poświęcona jest innemu zagadnieniu związanemu z Podgórzem. Dzięki temu uczestnicy wszystkich czterech wypraw zdobędą naprawdę imponującą wiedzę o prawobrzeżnej części Krakowa. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by dołączyć się do zwiedzających od drugiej czy trzeciej wycieczki – stanowią one osobne tematy i by w pełni z nich korzystać, nie jest potrzebne uczestnictwo w poprzednich edycjach.
Wycieczki odbywać się będą w soboty: 19 i 26 lipca oraz 2 i 9 sierpnia, każda z nich rozpocznie się punktualnie o 12.00.
Pierwszy szlak przybliży czasy, gdy Podgórze było Wolnym Miastem. Uczestnicy trafią m.in. do Starego Ratusza i nowego Magistratu, obejrzą pierwszą w Krakowie elektrownię miejską oraz najstarszy podgórski park. Tydzień później tematem przewodnim stanie się militarna historia dzielnicy: forty (te zachowane oraz ruiny). Przy okazji podziwiać będzie można najmniejszy krakowski kościół. W sierpniu podgórska wyprawa dotyczyć będzie okresu wojny i okupacji. Pokazane zostaną miejsca, które były świadkami wojennej zawieruchy: Plac Bohaterów Getta, Apteka Pod Orłem czy obóz koncentracyjny Płaszów. Wycieczka kończąca wakacyjny cykl dedykowana jest najpiękniejszym podgórskim willom i dworkom. Uczestnictwo w każdym z wyżej wymienionych spacerów jest bezpłatne.
Akcja realizowana jest w ramach całorocznej podgórskiej inicjatywy koordynowanej przez Bonarkę oraz angażującej do współpracy szereg lokalnych instytucji oraz organizacji. Celem prowadzonych działań jest przybliżenie mieszkańcom Krakowa wszystkich sekretów tej wciąż jeszcze mało znanej, a niezwykłej dzielnicy, jaką jest Podgórze.
(Przemysław Zieliński)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.