Facebook Google+ Twitter

Wakacje w mieście? Poznaj tajemnice II Rzeczpospolitej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-08-19 10:56

Odzyskanie długo wyczekiwanej niepodległości wiązało się z trudami przemian, pracą nad tworzeniem podstaw polskiej państwowości i gospodarki.

Sylwetkę jednej z najważniejszych postaci tego okresu – Władysława Grabskiego i jego walkę o stabilizację ekonomiczną kraju prezentuje najnowsza wystawa Narodowego Banku Polskiego.

Jaką walutą płacilibyśmy, gdyby nie reforma walutowa Władysława Grabskiego? Możliwych scenariuszy było kilka, jednakże misji wyprowadzenia Polski z kryzysu podjął się właśnie On. Proces kształtowania nowego państwa i gospodarki przebiegał w bardzo trudnych okolicznościach. Światowy kryzys gospodarczy i wszechobecna inflacja stawiały ogromne wyzwania. Wystawa NBP daje możliwość poznania tych wydarzeń z perspektywy osoby, która była ich częścią. Zgromadzone eksponaty – oryginalne dokumenty z odręcznymi notatkami, wycinki z gazet, zdjęcia z epoki – pozwalają wczuć się w atmosferę i lepiej zrozumieć wydarzenia polityczne i sytuację ekonomiczną kraju w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

Wystawa jest dostępna bezpłatnie od poniedziałku do piątku, między 8:00 a 19:00 w Oddziale Okręgowym NBP przy Placu Powstańców Warszawy 4.
(Katarzyna Dawidowska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.