Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4431 miejsce

Wakacje w Pieczarkach z Pałacem Młodzieży

Już od ponad 40 lat, Pałac Młodzieży organizuje turnusy wakacyjne dla dzieci. Ośrodek PM jest umieszczony w małej wsi Pieczarki, nieopodal Giżycka.

Logo Pałacu Młodzieży na jednej z motorówek ratowniczych / Fot. Filip ChochółOśrodek Pałacu Młodzieży jest położony nad jeziorem Dargin. Teren ośrodka jest chroniony, tak więc wszyscy są bezpieczni. Ośrodek wyposażony jest w sprzęt rekreacyjny, żeglarski oraz ratowniczy. Nad zdrowiem dzieci na wodzie oraz na lądzie czuwają wychowawcy obozowi, instruktorzy danej specjalności (np. instruktor rowerków wodnych czy też kajaków) oraz także wyspecjalizowana Drużyna Ratownicza Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i pielęgniarki (zwane przez młodzież "pigułami"). Nigdy nie ma czasu na nudę.

Czytaj także: Mazurskie wakacje z tradycją dla dzieci z ubogich rodzin

Plan zajęć jest rozłożony na specjalne bloki:
Blok A trwający od 9.30 do 12.30,
Blok B trwający od 15 do 18,
oraz także Blok C trwający godzinkę, od 20 do 21.

Kilka dni przed końcem turnusu, dzielna obsługa portu, razem z ratownikami sprzętowymi przygotowuje duży tzw. 'banan", który jest mocowany na linach do szybkiej motorówki zwanej przez ratowników w Pieczarkach 'Malibu'. Poniżej zamieszczam filmik, na którym prezentowane jest pływanie na tym pieczarkowym bananie:


Flaga olimpiady zostaje zawieszona na maszcie / Fot. Filip ChochółPodczas każdego turnusu, organizowane są także dyskoteki pieczarkowe, na których uczestnicy przez około 2 godziny mogą spróbować swoich sił w tańcu. Dyskoteki są prowadzone przez ekipę Radiowęzła Pieczarkowego.

Pieczarki, to nie tylko zajęcia rekreacyjne, to także Olimpiady sportowe. W czasie każdego turnusu, kadra SPEC (czyli instruktorzy danych zajęć rekreacyjnych) organizują uczestnikom zajęcia sportowe. Każdy uczestnik może spróbować pokazać swój talent np. w rzucie piłką do kosza, czy też w jeździe rowerem slalomem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.