Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14642 miejsce

Wakacje w pociągu? Czemu nie: 18 miast, 4 dni i 1 bilet

Nie chcemy żeby PKP likwidowała lokalne połącznia. Na znak protestu postanowiliśmy objechać wszystkie miasta wojewódzkie, czyli "Koronę Polski"

W Polskich Kolejach Państwowych dzieje się dużo złego. Z rozkładów jazdy pociągów znika coraz więcej lokalnych połączeń. Najbardziej boli nas to, że do znajomych do Fromborka, zamiast jak kiedyś koleją, dojeżdżamy autobusem. Nasza wyprawa, to protest przeciw temu. Podczas długiego weekendu postanowiliśmy objechać koleją wszystkie miasta wojewódzkie Polski, na jednym bilecie.

Na razie mamy szczęście: w przedziałach są wolne miejsca, a pociągi przyjeżdżają na czas. Wydaje się, że to za sprawą wspaniałomyślności PKP Przewozy Regionalne, które postanowiły skrócić ważność biletu turystycznego (weekendowego), by jak najmniej osób skorzystało z ich usług w ten weekend.

Spotykamy na swej drodze miłych konduktorów, którzy wpisują się do naszego pamiętnika. Mamy w nim nawet wpis pani z szaletu miejskiego.

W podróży nie traciliśmy czasu i wymyśliliśmy kilka usprawnień PKP. Ważnym udogodnieniem byłoby wprowadzenie kabin prysznicowych w wagonach oraz obsługa podróżnych przez stewardessy i bagażowych. Dowiedzieliśmy się także, że PKP PR wychodzi w stronę klienta proponując nową usługę o nazwie: "Ten pociąg nie pojedzie jeśli ty w nim nie będziesz". Na razie projekt jest trzymany w tajemnicy, więc nie znamy szczegółów. Natomiast, jak się okazuje, wpływa znacząco na komfort naszej podróży i spokój naszych dusz.

Jeśli ktoś chciałby objechać główne miasta Polski, odradzam podróżowanie magistralami. Owszem, połączenia są bardzo dogodne, ale wyprawa ogranicza się w zasadzie do przesiadek z pociągu do pociągu. Dlatego zamiast jechać bezpośrednio z Wrocławia do Opola, wybraliśmy dłuższą trasę, przez Poznań i Lubliniec.

Mamy nadzieje, że po naszej wyprawie skrót PKP będzie się kojarzył z Podbojem Korony Polski, a nie jak dotychczas z Pociągiem, który Kiedyś Przyjedzie.

Więcej informacji na naszym blogu
http://podboj.blox.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

tak tanio a zarazem przyjemnie kochamy podrózować

Komentarz został ukrytyrozwiń

super pomysł z tą wyprawą!!!! Piotrze napisz coś więcej. Sama dużo jeżdżę pociągami i wiem jak wiele podczas podróży może się wydarzyć. I jak wwiele fajnych ludzi można spotkać:))) Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy relacji z waszej wyprawy!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

genialne; po prostu są fajni ludie na tym łez padole :)
trzymam za Was kciuki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.