Facebook Google+ Twitter

Wakacje w Polsce?

Gdy zaczęły się niepokoje w krajach arabskich słychać było w mediach pytanie, czy oznaczać to może, że więcej turystów przyjedzie do Polski.

Plaża / Fot. Piotr MadajczykNie jest to artykuł krytyczny i złośliwy, dotyczy jednego z ładniejszych miejsc w Polsce. Są to okolice Olsztynka, a raczej ich część należąca do Warmii, położona nad jeziorem Pluszne. Okolica jest bardzo urokliwa, szczególnie dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Są wspaniałe lasy dla lubiących zbierać grzyby, jeździć na rowerze lub biegać. Niedaleko powstał całkiem na poziomie Aqua Park Warmia, w którym można spędzić czas, gdy pogoda nie dopisuje. Jest lotnisko dla niewielkich samolotów. Coraz więcej ciekawych rzeczy dzieje się wieczorami w Olsztynie lub innych miejscowościach.

Można też szybko wsiąść w samochód i podskoczyć wieczorem do Leśniczówki Pranie, w której organizowane jest mnóstwo świetnych imprez kulturalnych. No a czasami można pójść na plażę, poopalać się i popływać. Nie zawsze jest to łatwe, bo Warmia i Mazury nie leżą w tropikach i trzeba trochę się przyzwyczaić do wchodzenia do wody o temperaturze wyraźnie niższej od otoczenia. Mimo tego wydaje się, że jest to świetny region, które pewnie wymaga jeszcze zainwestowania w infrastrukturę, ale mógłby przyciągnąć turystów nie tylko z Polski.

Jest tylko małe "ale", takie typowo polskie, gdy przez lata nie umiemy poradzić sobie z najprostszymi sprawami. Taką sprawą jest choćby sprzątanie małych lokalnych plaż, takich jak ta na zdjęciu nad jeziorem Pluszne. Nie należy tego demonizować, podobnie wyglądają plaże nawiedzane przez turystów i w innych regionach świata, ważne, żeby nie wyglądały tak zbyt długo i nie odstraszały gości. Nie jest też tak, aby wspomniana plaża była w takim stanie przez cały czas, ale po ciepłym, słonecznym dniu potrafi tak wyglądać przez długich dni kilka, a wtedy gdy robione były zdjęcia wyglądała tak już przez prawie tydzień.

Więc cóż, wielkie hasła, że może, gdy w innych regionach świata robi się niebezpiecznie, więcej turystów przyjedzie do Polski. A obok tego polskie słabości, czyli przede wszystkim nieumiejętność zadania o sprawy drobne, ale wymagające codziennej staranności. A turysta, który miał pecha przyjechać "złego" dnia i zobaczył taką plażę na pewno w to miejsce nie wróci.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.