Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8490 miejsce

Wakacje w Turcji jeszcze nigdy nie były tak tanie!

  • Źródło: Artykuł sponsorowany
  • Data dodania: 2016-03-21 16:00

Czy Turcja to dobry pomysł na wakacyjny wyjazd? Czy Polacy mogą czuć się tam bezpiecznie i na jakie wydatki trzeba się przygotować, jeśli zdecydujemy się na wyjazd? Na wszystkie pytania potencjalnych turystów odpowiadamy w artykule poniżej!

 / Fot. .Czy Turcja jest droga?

Turcja nigdy nie była bardzo drogim celem wakacyjnych wojaży, jednak po wyborach parlamentarnych w 2015 roku, kiedy to partia rządzącego prezydenta nie mogła utworzyć większości parlamentarnej, a rynek walut zareagował na to spadkiem liry. Obecnie 1 lira turecka wynosi około 1,3 złotego, co daje najniższe wartości od kilku lat. Warto więc, wyjeżdżając do Turcji, zabrać ze sobą dolary lub euro – kupimy za nie więcej niż w ostatnich latach. Oznacza to, że Turcja staje się jeszcze bardziej atrakcyjnym cenowo miejscem i warto, wybierając się na wczasy, przejrzeć oferty wakacji w Turcji.

 / Fot. .Czy w Turcji jest bezpiecznie?

Wiele osób obawia się wyjazdu do Turcji z powodu tego, że jest to kraj muzułmański i potencjalnie zagrożony terroryzmem. Obawę dodatkowo podsyca niedawny zamach w Ankarze w marcu 2016 roku. Dodatkowym problemem wydają się emigranci, których sporo przybyło właśnie na tereny Turcji. Polskie MSZ odradza z tego powodu wizyty na terenach graniczących z Syrią i Irakiem, gdzie sytuacja faktycznie nie jest bezpieczna, ale podkreśla też, że Turcja to państwo bardzo dobrze zorganizowane militarnie, z ogromną armią i systemowo panuje tutaj porządek, dlatego też nie trzeba się obawiać wyjazdów na tereny położone bliżej Europy oraz do popularnych kurortów – nie odnotowano ani jednego przypadku napadu na turystów. Z tego względu polecamy na wakacje takie kurorty jak Marmaris, Bodrum, Alanya czy Kemer.

 / Fot. .Co warto zobaczyć, będąc w Turcji?

Turcja jest bardzo atrakcyjnym miejscem ze względu na świetnie rozwinięte zaplecze hotelowe oraz wiele zabytków historycznych i przyrodniczych. Wśród wielu tureckich propozycji warto wskazać na:

• Pamukkale i Hierapolis - czyli słynne Wapienne Tarasy i starożytny kurort zbudowany powyżej nich, do którego tłumnie przybywali Ówcześni Rzymianie. Pamukkale jest tak niezwykłe, że ich widok pozostaje w pamięci na zawsze. Istnieje nawet lokalne powiedzenie, że "kto nie był w Pammukkale, nie był w Turcji wcale".

• Kapadocję - kolebka wczesnego chrześcijaństwa, gdzie wśród torfowych skał pełnych naturalnych szczelin mieszkali i budowali kościoły wyznawcy Chrystusa. Choć Kapadocja jest dość daleko od najsłynniejszych tureckich kurortów, jeśli tylko zaplanowaliśmy 2-tygodniowy wyjazd, warto w nim uwzględnić właśnie wycieczkę w te rejony.

 / Fot. .• Efez - miasto jońskie, wpisane na listę zabytków UNESCO. Lista stanowisk, które trzeba zobaczyć jest wyjątkowo długa: od teatru, na którym święty Paweł przemawiał i za co został osadzony w więzieniu, przez bibliotekę Celsusa, bramę Heraklesa po latryny i reklamę domu publicznego. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich zafascynowanych historią starożytności i wczesnego chrześcijaństwa.

• Milet - starożytne miasto jońskie, rodzinna miejscowość filozofów, w tym słynnego Talesa z Miletu i Anaksymenesa. Słynie z pozostałości wielu zabytków architektury hellenistycznej i rzymskiej, w tym teatru, gimnazjonu, dwóch agor i bramy. Niedaleko znajduje się też zabytkowy meczet z XV wieku i cmentarz.

Turcja to nadal chętnie odwiedzany przez polskich turystów kraj. Tubylcy są sympatyczni i lubią Polaków, wielu z nich rozumie też chociaż pojedyncze słowa w naszym ojczystym języku. Nie jest to również kraj radykalnie muzułmański, a na straży świeckości państwa stoi świetnie zorganizowana armia. Polecamy jednak zorganizowane wycieczki w dużych tureckich kurortach - jeśli chcemy zaoszczędzić, warto rozejrzeć się za ofertami last minute w Turcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.