Facebook Google+ Twitter

Wakacje w Warszawie? Zobacz co oferują stołeczne instytucje kulturalne

Stołeczne instytucje kulturalne przygotowały wiele imprez kulturalnych na czas wakacji. Sprawdź, co dzieje się w sierpniu w Warszawie.

 / Fot. mamik, CC 3.0„Listy do tych, co daleko” – pierwsza wystawa w Muzeum Historii Żydów Polskich

Wystawa ta będzie dostępna jeszcze do 30 września. Warto ją zobaczyć ze względu na oryginalność i walory edukacyjne. Składają się na nią nie obrazy ani rzeźby, ale filmy. W dodatku są to dzieła amatorskie, nakręcone w l. 20. i 30. przez Żydów ze Stanów Zjednoczonych, odwiedzających rodzinę w Polsce. W filmach tych, pochodzących ze zbiorów YIVO Institute for Jewish Research w Nowym Jorku, uwieczniono, bardziej lub mniej świadomie, obraz środowiska żydowskiego w międzywojennej Polsce. Autorem wystawy jest węgierski filmowiec Péter Forgács. Towarzyszącą instalacji muzykę stworzył zespół The Klezmatics.

XIX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce

Do 17 sierpnia na Rynku Starego Miasta trwa XIX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz. To jeden z najpopularniejszych festiwali jazzowych w Polsce. Miłośnicy tego typu muzyki mogą bezpłatnie posłuchać największych gwiazd z całego świata. Już 10 sierpnia wystąpi Jorge Pardo Trio - ikona jazz flamenco, zdobywca Nagrody Francuskiej Akademii Jazzu, przyznawanej najlepszemu europejskiemu muzykowi. Koncert odbędzie się pod Honorowym Patronatem Ambasady Hiszpanii.

Spacerem po Śródmieściu

Do 14 września można za darmo wziąć udział w pieszych wycieczkach po śródmiejskich ulicach Warszawy. Odbywają się one cyklicznie, a organizatorzy zapewniają uczestnikom profesjonalnych przewodników. Wycieczki takie to dobry pomysł na poszerzenie historycznej wiedzy o Warszawie, a także odkrycie nieznanych dotąd zakamarków stolicy. Tematy najbliższych spacerów to: „Warszawa Wersalem - śmiałe plany Augusta Mocnego” (11 sierpnia) oraz „Tarasy, balkony i dachy Śródmieścia” (18 sierpnia).

54. Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich

Do 29 września, w każdą niedzielę, pod pomnikiem Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich odbywają się koncerty wybitnych pianistów światowej sławy. Organizowane są już po raz 54. Co roku przyciągają kilkutysięczną publiczność, tęskniącą za profesjonalnym brzmieniem pianina. Potrzeby słuchaczy są zawsze skutecznie zaspokajane przez mistrzów gatunku. Już 11 sierpnia będziemy mieli okazję do uczestnictwa w koncercie Kazimierza Gierżoda i Katarzyny Kraszewskiej. 18 sierpnia natomiast wystąpią: Rinko Kobayashi oraz Joanna Różewska.

Jazz nad Wisłą: Contemporary Noise Sextet

11 sierpnia zespół Contemporary Noise Sextet zainauguruje cykl niedzielnych spotkań z jazzem w Cudzie nad Wisłą. Grupa założona przez braci Kapsa tworzy bardzo ciekawą muzykę, będącą mieszanką m.in. energetycznego jazzu oraz muzyki filmowej. W kolejnych dniach Jazzu nad Wisłą, 18 sierpnia, wystąpi rockowo-jazzowa grupa Pink Freud, a 25 sierpnia – FuturETHNO, formacja łącząca jazz z muzyką etniczną i elektroniką.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.