Facebook Google+ Twitter

Wakacje wakacje! A co z naszym pupilkiem?

Przywiązywanie do drzewa, wyrzucanie z jadącego samochodu to tylko niektóre "metody" opiekowania się zwierzętami podczas letniego wypoczynku.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:American_Foxhound_and_Labrador_Retriever_playing.jpg"Ledwie zaczęły się wakacje a już bez dachu nad głową znalazło się wiele psów i kotów. W pierwszej połowie tego roku do schroniska trafiło już 1731 psów! A można się spodziewać, że podczas wakacji liczba ta będzie rosnąć szybciej" - pisze na swojej stronie internetowej miesięcznik "Mój Pies".

Wiele biur podróży w swojej ofercie nie uwzględnia przewozu zwierząt. W związku z tym właściciele chcą pozbyć się kłopotu. Porzucają swoich pupili przywiązanych do drzewa, wywożą psiaki daleko od domu, "podrzucają" je innym ludziom.

Na stronie psy.pl możemy przeczytać: "Centrum Badania Opinii Społecznej pytało respondentów, jak zazwyczaj rozwiązują problem opieki nad zwierzętami podczas wakacji, jedna z proponowanych odpowiedzi brzmiała: „Staram się ich pozbyć, wypuszczam na wolność”. Odpowiedziało tak... 0 proc. badanych. Niestety, ma się to nijak do rzeczywistości".

Porzucone zwierzaki najczęściej umierają z głodu. Stają się przeraźliwie chude, zaczynają chorować.
Gdy trafią do schroniska boją się ludzi. Cała akcja przywrócenia zdrowia zwierzęciu trwa bardzo długo! Nieraz zwierzę jest tak zagłodzone, że nie da się już go uratować!

Zanim zdecydujemy się na zakup zwierzaka zastanówmy się jak się to dla niego skończy! Czy warto podejmować taką decyzję pod wpływem kaprysu?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.