Facebook Google+ Twitter

"Wakacje z Bogiem"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-27 11:23

Białoruskie parafie przygotowują letni wypoczynek dla dzieci pod hasłem "Wakacje z Bogiem". Kolonie i obozy organizowane są na Białorusi oraz w Polsce. Współfinansuje je Caritas z obu krajów. W tym roku skorzysta z nich kilka tysięcy uczniów.

Rzecznik Episkopatu Białorusi, ksiądz Aleksander Amialczenia, przypomniał w rozmowie z Polskim Radiem, że letni wypoczynek dla dzieci z katolickich rodzin odbywa się po hasłem "Wakacje z Bogiem" już od lat. Duchowny dodał, że każdego roku organizując kolonie i obozy białoruskie diecezje i parafie współpracują z diecezjami i parafiami w Polsce.

Na Białorusi jest kilka ośrodków wypoczynkowych Caritas. Jeden z większych znajduje się niedaleko Mińska. W czasie wakacji może w nim przebywać kilkaset osób. Białorusini wyrażają wdzięczność polskim organizacjom katolickim za pomoc w zapewnieniu letniego wypoczynku dla dzieci w ośrodkach w naszym kraju. Rzecznik białoruskiego Episkopatu podkreślił jednak, że również na Białorusi można doskonale wypocząć w otoczeniu dzikiej przyrody

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.