Facebook Google+ Twitter

"Wakacje z niespodzianką" w Stalowej Woli

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi w powiecie stalowowolskim akcja "Wakacje z niespodzianką", czyli zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży z naszego regionu. W piątek rozdano pierwsze puchary.

Wspólne zdjęcie dzieci uczestniczących w ,,Wakacjach z niespodzianką" w Stalowej Woli / Fot. stalowemiasto.pl"Wakacje z niespodzianką", czyli cykl imprez sportowych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Dobro Powraca, wspierane przez starostwo powiatowe, gminy z poszczególnych miejscowości oraz prywatnych sponsorów i ma na celu rozpowszechnianie wśród dzieci szeroko rozumianej kultury fizycznej, zdrowej
rywalizacji, a co najważniejsze zapewnienie dzieciom podczas wakacji właściwej opieki.

Jak informuje serwis stalowemiasto.pl, impreza jest podzielona na 4 cześci i obejmuje gminy Stalowa Wola (2-7 lipca 2012), Grębów (9 - 14 lipca), Pysznica (30 lipca - 5 sierpnia) oraz Nisko (6 - 12 sierpnia), podczas których odbywają się gry i zabawy nagradzane niespodziankami.

W ubiegłym tygodniu na orliku w Stalowej Woli przy PSP nr 7 było gwarno i wiele się działo.
Dzieci w wieku 6 - 12 lat codziennie rozgrywały mecze, uczestniczyły w organizowanych zajęciach sportowych, grach i zabawach na świeżym powietrzu. Niewątpliwą atrakcją były zajęcia zumby, czyli „baw się i ruszaj”, a tak naprawdę to innowacyjna forma fitness zainspirowana latynoskimi rytmami.

W zajęciach brali udział zarówno chłopcy jak i dziewczęta, z przeważającą większością chłopców. Dzieci poczuły się jak prawdziwa kadra narodowa i z wielkim entuzjazmem rozgrywały mecze piłki nożnej. Utworzono 4 drużyny piłkarskie: FC Młodynie, Stalówka, Skarpowianki oraz Zbieranina. Najlepszą drużyną turnieju okazała się Stalówka, która w piątek zmierzyła się z drużyną Biedronek, składającą się z samych dziewczynek, które reprezentowały klub piłkarski kobiet AQUILA Stalowa Wola. Wynik tego meczu to 7:2 dla Stalówki. Dziewczęta dały z siebie wszystko jednak zostały pokonane w tym starciu, ale strzelone przez nie bramki należały do jednych z najpiękniejszych w turnieju. W piątek 6 lipca rozdano uczestnikom puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Na głowie obecnie śliwka :) Co w głowie? Oto jest pytanie :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomału z blondynki robię się na inteligentniejszą szatynkę. Artykuł bez większych poprawek zredagowany - hura!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.