Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26288 miejsce

Wakacje z W24. Najpiękniejsze szlaki Tatr. Dolina Białej Wody

W ramach cyklu "Wakacje z W24.pl" chciałbym opisać kilka, moim zdaniem, najpiękniejszych szlaków w Tatrach. Nie będę tutaj pisał o szlakach, których walory znane są od wieków. Głównie będą to szlaki Tatr Słowackich.

Białka, z prawej ściana Młynarza. / Fot. Andrzej WiosnaWybór będzie oczywiście subiektywny i nie każdy musi się z nim zgadzać.

Chcę  jednak zaproponować miejsca nieco mniej popularne, takie do których może trochę trudniej dotrzeć, ale jeśli już zdecydujemy się tam pójść, nasze poczucie piękna zostanie nasycone potężną porcją niezapomnianych doznań estetycznych.

Będą to głównie szlaki i miejsca w Tatrach Słowackich - znacznie mniej znane polskim turystom.

W większości będą to szlaki długie, wymagające dobrej kondycji.

Wybierasz się w Tatry? Zobacz, co musisz ze sobą zabraćWycieczki w Tatry Słowackie mają jeszcze jedną zaletę - wejście na teren TANAP jest  bezpłatne.

Jeżeli ponad wszystko w górskich wędrówkach cenicie sobie absolutną ciszę i spokój, jeżeli macie dość zgiełku Krupówek i tłumów takich jak w południe nad Morskim Okiem -zapraszam na moje ulubione szlaki.


Doliną Białej Wody na Polski Grzebień (2200 m) - szlak długi, z Łysej Polany ok. 5 godz. Trudności niewielkie / Fot. Andrzej WiosnaSzlak zaczyna się tuż za mostem na stanowiącej kiedyś granicę między Polską i Słowacją Białce. W las wchodzi droga, która biegnie równolegle do drogi prowadzącej z Palenicy do Morskiego Oka. Wędrujący nad M. Oko widzą jasną ścieżkę wijącą się słoneczną doliną. Ponad godzinę idziemy doliną, na przemian lasem albo rozległymi łąkami. Mijamy (45 min.) leśniczówkę TANAP - piękny widok na Tatry Wysokie. Wchodzimy w las i aż do podnóży Tatr będziemy przedzierać się wąską ścieżką wspinającą się leśnymi zakosami. Po ok. 2,5 godz. dochodzimy do Polany pod Wysoką - kiedyś łąki wypasanej latem przez polskich juhasów - teraz dzikiej, zarośniętej zielskiem polany. Roztacza się stąd jeden z najpiękniejszych widoków na Tatry. Po drodze mijamy obozowisko taternickie (podesty pod namioty).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Niebawem zawitam w jedne z proponowanych miejsc, pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry pomysł, tak trzymać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawe, zapisuję się na prenumeratę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.