Facebook Google+ Twitter

Wakacje z W24. Najpiękniejsze szlaki Tatr. Zielony Staw Kieżmarski

Kolejna wyprawa w Tatry Słowackie, to wycieczka na Przełęcz pod Kopą (Kopske Sedlo) i dalej nad Zielony Staw Kieżmarski.

Wycieczka bardzo urozmaicona pod względem widokowym. Zobaczymy szeroką, słoneczną Dolinę Koperszdów, wapienne granie Tatr Bielskich i wysokogórską scenerię wokół Zielonego Stawu Kieżmarskiego.
Tatry Bielskie. Hawrań i Płaczliwa Skała. Z Prz. pod Kopą. / Fot. Andrzej Wiosna

Podobnie jak na Sedielko ruszamy z Jaworzyny Spiskiej. Idziemy lasem do Gałajdowej Polany. Stąd za znakami niebieskimi wzdłuż Koperszadzkiego Potoku wkraczamy na rozległą łąkę Doliny Zadnich Koperszadów. Dolina ma 4,5 km długości i kiedyś stanowiła centrum pasterstwa. Powoli wspinamy się wschodnim zboczem doliny. Przed nami jasne turnie Hawrania i Płaczliwej Skały. Wąska ścieżka wije się pośród bujnych i niezwykle wonnych, sięgających ponad metr traw. Podnóżami Szalonego Wierchu wznosimy się do widocznej z daleka przełęczy.

Tatry - najpiękniejsze szlaki. Część pierwsza: Dolina Białej Wody


Po ok. 2,5 godz. osiągamy Przełęcz pod Kopą (1749m). Z przełęczy przepiękny widok na najwyższe (Hawrań 2152m i Płaczliwa Skała 2142m) szczyty Tatr Bielskich i z drugiej strony na ostatni w grani Tatr Wysokich- Jagnięcy Szczyt. Jest bowiem Prz. pod Kopą granicą pomiędzy Tatrami Wysokimi i Bielskimi.

Kilka minut długim siodłem przełęczy i jesteśmy przy zejściu do Doliny Białych Stawów. Kolejne kilkanaście minut zajmuje nam nietrudne zejście umocnioną w ostatnich latach ścieżką do Wielkiego Białego Stawu. Nad brzegiem stawu rozstaj dróg. Czerwonym szlakiem , wśród łanów kosodrzewiny przedzieramy się wąską ścieżką wijącą się pośród torfowisk rozrzuconych pomiędzy stawami. Około pół godziny zajmuje nam wędrówka do Zielonego Stawu Kieżmarskiego .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Widać że urlopy się zaczęły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ładna wycieczka i jej opis. Aż lepiej się poczułem. Kozice widziałem w naszych górach 30 lat temu. Sądzę, że jeszcze są.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.