Facebook Google+ Twitter

Wakacje za 150 zł? To możliwe!

Jeżeli jeszcze nie macie planów na wakacje, oto ciekawa propozycja łącząca przyjemne z pożytecznym.

Rozpoczyna się właśnie realizacja ogólnopolskiego projektu "Młodzi tej Ziemi" realizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i dofinansowanego przez NFOŚiGW. Najważniejsze cele całego przedsięwzięcia, to tworzenie nowych wzorców zachowań, uwzględniających stosunek człowieka do przyrody. Realizacja programu ma kształtować postawy, wartości i przekonania jednostek, grup i społeczeństw obejmujące troskę o jakość środowiska. Przez ponad rok młodzież będzie mogła uczestniczyć w warsztatach terenowych, wziąć udział w konkursie fotograficznym oraz przyłączyć się do wielu działań proekologicznych.

Już teraz każdy kto nie ma jeszcze wakacyjnych planów może przyłączyć się do propozycji oferowanych w ramach projektu. Zapraszamy młodzież na terenowe warsztaty edukacji ekologicznej na terenie Beskidu Zachodniego (Mszana Dolna) w dniach od 20 do 26 sierpnia br. W ramach warsztatów uczestnicy dowiedzą się jakie są formy ochrony przyrody w Polsce. Co to jest park narodowy i europejska sieć ekologiczna NATURA 2000 - czym się różnią i jak funkcjonują? Szczegółowo poznamy Gorczański Park Narodowy i ostoje NATURA 2000 „Gorce” i „Pieniny”, rolę pasterstwa w ochronie przyrody oraz gatunkami roślin i zwierząt charakterystycznych dla terenów pogórzy i niskich gór, a także zagrożeniami jakie niesie ze sobą nadmierny, niekontrolowany ruch turystyczny. Warsztaty odbywać się będą w terenie i w salach. Uczestnicy nabędą umiejętność rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt. Część formacyjna to poznanie nauczania Kościoła Katolickiego w kwestii ekospołecznej, ze zwróceniem szczególnej uwagi na „ekologię franciszkańską”. Uczestnikami mogą być mieszkańcy Polski- młodzież gimnazjalna i studenci.

Drugą propozycje stanowi spływ Bugiem w dniach od 16 do 23 sierpnia. Każdy wyjazd to koszt 150 zł, który pokrywa uczestnik. Reszta jest finansowana przez organizatorów. W cenie tej zapewniono: noclegi, wyżywienie, dojazd (autobus będzie jechał przez określone miejscowości - szczegóły można uzyskać pisząc na poniższego e-maila), materiały dydaktyczne, opiekę medyczną, profesjonalną kadrę. Ilość miejsc jest ograniczona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+) za informację

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.