Facebook Google+ Twitter

Wakacje zostaną zlikwidowane!

Przypatrując się działaniom resortu edukacji, trudno zaprzeczyć, że polskie szkolnictwo jest ostatnio poddawane dość rewolucyjnym zmianom. Jednak żadna nie była nigdy tak szokująca jak ta. Letnich wakacji dla podstawówek ma już nie być!

Kk. / Fot. werner22brigitteZmiany w edukacji w szkołach podstawowych to nie tylko wyprowadzenie sześciolatków ze szkół i zlikwidowanie egzaminów końcowych dla szóstoklasistów. Na rzecz walki z brakiem możliwości posiadania solidnej pedagogicznej opieki w okresie letnim, zadecydowano, że na okres letni, zostanie na stałe wprowadzony obowiązek uczęszczania na lekcje w lipcu i sierpniu.

– Najwyższy pora, żeby określenie "wakacyjny czas" odeszło do lamusa – mówi Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej. - Zdecydowanie te 62 dni lipca i sierpnia są najbardziej zmarnowanymi, a nawet szkodliwymi w ciągu roku dla tak młodego wieku.

Jak dowiaduje się portal Wiadomości24.pl, powyższa opinia argumentowana jest dużą podatnością na zapominanie informacji zebranych w ciągu drugiego semestru.

Ale nie tylko - ta opinia argumentowana jest również skłonnością do przebywania na świeżym powietrzu wykorzystując w zbyt małym stopniu wiedzę choćby z przedmiotów przyrodniczych do określania zwierząt i roślin ich otaczających oraz wielu innych argumentów spisanych przez najlepszych specjalistów MEN.

- Chodzenie do szkoły w okresie dawniej zwanym wakacjami ma być nie przedłużeniem semestru drugiego - mówi Dyrektor Generalny MEN Mirosław Sanek - ale okazją do powtórzenia najważniejszych i powszechnie najbardziej w dorosłości przydatnych zagadnień programu nauczania, takich jak klasyfikacja głosek z gramatyki języka polskiego czy obliczanie pochodnych funkcji z matematyki. Więc takim jakby trzecim semestrem. Ale obowiązkowym - podkreśla.

Pod koniec kwietnia odbędzie się specjalne zgromadzenie w MEN w celu przedyskutowania projektu ustawy w powyższej sprawie.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: no


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.