Facebook Google+ Twitter

Wakacjom śmierć?!

Dobra wiadomość dla tych, którzy psioczą, że nauczyciele (a przez to też uczniowie, o czym wielu zdaje się nie pamiętać) mają zbyt wiele czasu wolnego! Otóż, kalendarz roku szkolnego 2010/2011 nie przewiduje wakacji.

Bzdury? Majaczenia rozleniwionego belfrowskiego (wszak uczenie "cudzych dzieci" to mój chleb powszedni) łba? Nic z tych rzeczy! To wniosek płynący z uważnej lektury kalendarza roku szkolnego zamieszczonego na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej (http://www.men.gov.pl/images/pdf/kalendarz%202010-2011.pdf).

Czy takie wakacje w przyszłym roku będą możliwe? / Fot. Krzysztof KrzakPodano w nim wszelkie terminy niezbędne dla funkcjonowania polskiej oświaty w zbliżającym się nowym roku szkolnym. W ostatniej rubryce tejże tabeli (w punkcie 13. - i jak tu nie być przesądnym) czytamy: "Koniec roku szkolnego 2010/2011 - 31 sierpnia 2011 r." Na próżno szukać w tym dokumencie ministerialnym terminu wakacji. A zatem uprawnione jest wnioskowanie, że letniej laby w przyszłym roku nie będzie!

Proponuję jednak bardziej optymistyczny wariant podejścia do sprawy. Otóż, Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2002 r. Nr 46, poz. 432) w § 2 pkt. 1 mówi, że zajęcia w szkołach kończą się w najbliższy piątek po dniu 18 czerwca. W roku 2011 ten piątek przypada na 24 czerwca. Jest to jednak piątek po Bożym Ciele, który wedle cytowanego rozporządzenia MEN (w paragrafie 5, pkt. 2 a) jest dniem wolnym od zajęć. Czy zatem zakończenie roku szkolnego 2010/2011 zostanie przełożone na kolejny piątek, który będzie już pierwszym dniem lipca?

Pożywiom - uwidim, jak mówią przyjaciele Moskale. Chyba, ze wcześniej urzędnicy Ministerstwa Edukacji Narodowej ze swoją szefową Katarzyną Hall zajrzą do kalendarza i wydadzą rozporządzenie zmieniające dotychczasowe rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 19.08.2010 12:24

Jak dobrze mieć przy sobie kalendarz i umiejętnie z niego korzystać :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze, że szkołę skończyłem, bo może musiałbym chodzić na lekcje latem:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.