Facebook Google+ Twitter

Wakacyjna akcja "Podziel się rowerem"

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-07-03 22:48

Przyszły wakacje, a wraz z nimi ks. Jan Byrt z Parafii Ewangelicko Augsburskiej ze Szczyrku Salmopolu rozpoczął kolejny projekt "Podziel się rowerem".

"Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje."

 / Fot. cpradi/Wikipedia/ Creative Commons Attribution 2.0 Generic Kilka dni temu dla ponad 4 mln dzieci i młodzieży rozpoczęły się wakacje. Czy jednak będą wspominać je miło, a po powrocie do szkoły opowiadać o swoich krajowych czy zagranicznych wojażach? Pewnie tak, ale tylko nieliczni.

Obok nas są ludzie, których nie stać, aby wraz z dziećmi wyjechać na wczasy lub wysłać swoje pociechy na kolonie czy obóz. Brak funduszy nie pozwala im także na urozmaicenie im pobytu w domu np. poprzez zakup roweru, na który dziecko mogłoby wsiąść i pojeździć po okolicy, łącząc tym samym przyjemne z pożytecznym.

Jazda rowerem to same korzyści: to dobry sposób na zagospodarowanie wolnego czasu, poprawia się kondycja fizyczna, przebywając na łonie natury oddychamy świeżym powietrzem i jednocześnie mamy możliwość podziwiania pięknych krajobrazów. Jazda takim jednośladem powoduje, że stajemy się bardziej odporni na zmęczenie i znacznie podnosi się nam poziom endorfin.

A wyobrażają sobie Państwo jak będzie się cieszyło dziecko, które w wakacje otrzyma rower? Nie musi być to nowy sprzęt, ale powinien być w stu procentach sprawny. Przejrzyjmy więc swoją piwnicę czy garaż i zobaczmy czy nie stoi tam jakiś jednoślad, dla nas już bezużyteczny, a który można sprezentować innej osobie.

Można się dzielić chlebem, można też nartami, rowerami, czy rolkami – mówi w rozmowie z Wiadomościami24.pl ks.Jan Byrt - W naszej parafii zgromadziliśmy już kilka rowerów, które po niedzielnym nabożeństwie podarowaliśmy dzieciom. Mam nadzieję, że do jubileuszu 500-lecia Reformacji, przypadającego w 2017 roku, uda się przekazać w ten sposób osobom potrzebującym 500 rowerów.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Akcja trwa, rowerów i obdarowanych przybywa, potrzebujących nadal wielu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podbijanie jak i przyłączenie się do akcji - mile widziane :) Dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.07.2013 14:05

Podbijajcie, fajna akcja!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.07.2013 14:35

Proste i fajne :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cenna i godna poparcia inicjatywa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.