Facebook Google+ Twitter

Wakacyjna moda na szaleństwa

Wakacje to dla uczniów nie tylko czas odpoczynku od nauki, ale pole do popisu. Szkolne regulaminy wykluczają przecież wszelkie szaleństwa, takie jak wielkie kolczyki, farbowane włosy, dredy, itp.

Kolczyki

Zaczyna się od jednego zwykłego kolczyka na uchu. Później w grę wchodzi pępek, język, brwi itd. Słowem wszędzie, bo większość studiów odmiany wyglądu oferuje przekłuwanie ciała w różnych miejscach. Niby zrobione na wakacjach, a zostaje przecież na cały rok. Nawet gdy rodzice nie pozwolą, wszystko da się ukryć. Do znajomych i na imprezę można założyć, a w domu ściągnąć.

Tatuaże

Jeszcze niedawno człowiek wytatuowany oznaczał kryminalistę lub po prostu kogoś z gorszej warstwy społeczeństwa. Dziś młodzież prześciga się ilością zabarwionego ciała, wzorem i wielkością. Robią to po to, by było widać, a więc w celowo wybranych do tego miejscach. Salony oferujące takie "gadżety" zasłaniają się, że wykonują usługi dla dorosłych lub młodzieży, lecz w tym drugim przypadku tylko z obecnością kogoś starszego. Tyle, że "ktoś starszy" oznacza nawet przyjście ze starszym kolegą. Jeśli nie chce się tatuażu "całodobowego", są i takie, które świecą tylko w ciemności, a więc np. na dyskotekach.

Włosy

 

Z nimi wszystko można zrobić. Na rynku są dostępne prawie wszystkie podstawowe kolory farbowania włosów. Spray'e czy szampony koloryzujące sprzedawane są każdemu, a więc nawet młodzi ludzie mogą się sami farbować. Albo na blond, albo na cerwono lub jeszcze inaczej. W końcu można jak się chce, tym bardziej, że w wakacyjną przerwę nikt regulaminów narzucać nie będzie. Dredy, tony żelu - wszystko dozwolone. Tutaj podobnie jak z tatuażami. Od niedawna furorę robi sprowadzany z zachodu żel, który… świeci na seledynowo w ciemności! Nocne wypady tylko sprzyjają takim rozwiązaniom „by się pokazać”. Niektórzy wolą się ogolić na łyso, ot po prostu. Są i tacy, którzy zamiast standardowych czynności związanych z włosami wolą bardziej wyrafinowane - mieć włosy na irokeza czy afro wśród młodych znaczy super.

Młodzi ludzie na wakacjach czują się uwolnieni od wszelkich regulaminów. Między sobą chcą się pokazać, nie zważając, czy w mniej lub bardziej głupi sposób – byle było cool. Bo dziś rządzi moda. Bo na wakacjach rządzą młodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.