Facebook Google+ Twitter

Wakacyjna poniewierka zwierząt

Współautorzy: Barbara Podgórska

Ponoć miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt. Braci mniejszych - jak mawiał Biedaczyna z Asyżu.

 / Fot. Adam K. PodgórskiW wakacje niestety wielu ludzi bydlęcieje, bezwzględnie pozbywając się z domów psów i kotów. Wydawałoby się przyjaciół! Przyjaciół, póki nie staną się zawadą w urlopowych planach.

- Właśnie w wakacje jak bumerang powraca problem wyrzucanych z domów psów i kotów – mówi Beata Drzymała-Kubiniok, prezeska Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Fauna im. świętego Franciszka w Rudzie Śląskiej. – Borykają się z tym kłopotem wszystkie polskie schroniska. Ilość przyjmowanych zwierząt wzrasta gwałtownie. My, tylko od 1. do 27 czerwca przyjęliśmy pod opiekę 93 „bezpańskie” psy. W schronisku przebywa aktualnie ponad 300 psów i ponad 30 kotów. Obawiamy się, że ta liczba przez całe lato drastycznie wzrośnie.

 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. PodgórskiPsy zazwyczaj są wywożone do obcych miejscowości, porzucane na polach, we wsiach, przywiązywane do drzew gdzieś w lasach, wyrzucane z pędzących samochodów. Więcej szczęścia maja te, przywiązywane do płotu schroniska lub drzew rosnących w jego pobliżu. Do rzadkości należą sytuacje, kiedy właściciel sam oddaje zwierzę do azylu i otwarcie przyznaje, że musi tak postąpić.

- A przecież każde zwierzę na czas wyjazdu, można umieścić w zwierzęcym hotelu; najbliższe znajdują się w Katowicach, Bytomiu i Siemianowicach – informuje Beata Drzymała-Kubiniok. Oszczędźmy zwierzętom stresów, cierpień i poniewierki. Zachowujmy się jak ludzie!

 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Danuta Sonik
  • Danuta Sonik
  • 30.06.2011 13:25

albo ci nowobogaccy ..którzy w pogoni za pieniądzem zgubili człowieczeństwo :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Koralun
  • Anna Koralun
  • 30.06.2011 02:40

Kogo dzisiaj stać na wakacyjny wyjazd? Myślę, że osoby raczej o wysokich dochodach, osoby uważające się a być może, że i uważane - za elitę naszego społeczeństwa. Oto mamy dowód.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.