Facebook Google+ Twitter

Wakacyjna przygoda z przedsiębiorczością w Gołogórze

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-08-09 13:13

Urokliwa, położona nieopodal Olsztyna miejscowość, Gołogóra, trzy pomysłowe studentki oraz pełne zapału i energii dzieci – to powody, dzięki którym wakacje na długo pozostaną w pamięci wielu osób.

Wszystko to za sprawą odbywającego się w dniach 1-4 sierpnia 2011 roku projektu WŁASNOŚĆ = JASNOŚĆ, realizowanego pod patronatem Ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada. Wolontariuszki "PROJEKTOR - wolontariat studencki", wraz z przybyłymi do Świetlicy Wiejskiej w Gołogórze dziećmi, przeniosły się do świata gier i zabaw, zabarwionego nauką ekonomii.

Pełne zapału i kreatywności dzieci tworzyły przedsiębiorstwa marzeń, wcielały się w role inwestorów, posługując się walutą cukierkową kupowały firmy kolegów i je modernizowały, licytowały wcześniej zrobione przez siebie ramki na zdjęcia. Uczestniczyły także w wielu grach i zajęciach plastycznych oraz ruchowych, przygotowanych przez wolontariuszki. Poprzez zabawę, burze mózgów, współzawodnictwo studentki wytłumaczyły skomplikowane tematy związane z własnością prywatną oraz państwową, prywatyzacją, akcjonariatem obywatelskim i Giełdą Papierów Wartościowych.

- Dzieci niezwykle szybko oswajały się z ekonomicznymi, często trudnymi dla dorosłych, zagadnieniami. Swoją radością, energią, oddaniem oraz szybkością, z jaką wchłaniały wiedzę sprawiały, że czułyśmy się dumne z tak zdolnych uczniów, a zarazem wzruszone ich zaangażowaniem, kreatywnością i piękną współpracą. Z wielkim żalem żegnałyśmy się z nimi oraz niesamowitą i wyjątkową kobietą o wielkim sercu - Panią Dyrektor Świetlicy - Zofią Zalewską - mówi jedna ze studentek.

O powodzenie projektu nie martwiła się Agnieszka Gomółka - Koordynatorka projektu WŁASNOŚĆ = JASNOŚĆ edycja III. Pewna była, że wolontariuszki poradzą sobie z nauką uczniów i zapewnieniem im dużej dawki radości.

- Wzięły udział w trzydniowym, 22 godzinnym szkoleniu prowadzonym przez profesjonalnych specjalistów z danych dziedzin. Poszerzyły swoją widzę teoretyczną jak i praktyczną z zakresu własności prywatnej, prywatyzacji, giełdy, a także metod aktywizujących, pracy z grupą, komunikacji. Nabyta wiedza i kompetencje umożliwiają im prowadzenie autorskich projektów edukacyjnych i przekazywanie wiedzy na temat własności prywatnej, giełdy dziesięciolatkowi - twierdzi Agnieszka Gomółka.

Motywem przewodnim III edycji WŁASNOŚĆ = JASNOŚĆ był akcjonariat obywatelski, czyli długofalowy program zapoczątkowany przez Ministerstwo Skarbu Państwa przy okazji debiutów giełdowych PZU i Tauron PE oraz rozwinięty podczas prywatyzacji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Celem programu jest przekonywanie do prywatyzacji, uświadamianie, iż każdy obywatel może inwestować na giełdzie i zachęcanie do takiej formy aktywnego zarządzania swoimi oszczędnościami oraz do uczestnictwa w życiu społeczno – gospodarczym.
(Karolina Pietrzko)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.