Facebook Google+ Twitter

Wakacyjne metamorfozy Kowalskich

Mamy lato, a więc czas urlopowych wyjazdów, w trakcie których zwykły statystyczny Kowalski ulega radykalnej metamorfozie.

urlop / Fot. W.ArciszewskiStatystyczny obywatel Kowalski, niczym powieściowy Dr Jeckyll i Mr Hyde, przemienia się w czasie urlopu dramatycznie. Forma zmian uzależniona jest od statusu majątkowego, natomiast skala praktycznie nieograniczona.

Scenka 1 : Wyjazd własnym samochodem


Tuż przed wyjazdem odbywa się ceremoniał ładowania bagaży. Z reguły ilość bagaży jest większa niż pojemność bagażnika, dlatego też ładowanie ich do auta znacznie się przedłuża, wywołując dysputy i gniew Kowalskiego. Pasażerowie i dzieci zostają w końcu otoczeni tobołkami, które nie zmieściły się w bagażniku. Pan Kowalski głośno pomstuje na żonę za nadmiar bagaży, po czym wsiada za kierownicę, dalej perorując. Sąsiedzi zerkający zza firanek widzą oddalający się nisko zawieszony pojazd, którym najczęściej jest teraz auto zagranicznej marki, aczkolwiek z reguły używane.

Dopiero na drodze Kowalski może odreagować stres związany z pakowaniem. Zaczyna wciskać pedał gazu i narzekać na zbyt wolno jadących kierowców. Odzywa się w nim duch współzawodnictwa i wyprzedza kolejne samochody. Auto nie ma klimatyzacji, więc Kowalski jedzie z gołym torsem, w krótkich spodenkach, skarpetkach i sandałach. Czuje się wolny, bo nie musi dusić się w urzędniczej marynarce. Rodzina zakłada na bocznych szybach samochodu ręczniki chroniące od słońca, ewentualnie posiada już samoprzylepne żaluzje z różnymi wizerunkami z bajek. Kowalski niczym "Easy Rider" pędzi ku przeznaczeniu, przekraczając prędkość i wyprzedzając „na wariata”. Rodzina siedzi w milczeniu bojąc się zwrócić uwagę furiatowi. W końcu albo docierają na miejsce przeznaczenia albo tracą życie lub zdrowie w wypadku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Jedno jądro ma statystyczny kowalski i jedną pierś statystyczna Kowalska. Jak zatem sobie wyobrażasz zabawę w prokreację z lub bez prokreacji tych statystycznych kowalskich.? Bo jak najbardziej mogę sobie wyobrazić żołnierza na pierwszej przepustce .. ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, a czemuż to tak Ciebie intryguje? Wszak człowiek to zwierze jest...... Gdy odsunąć go od wielkiej kupy mniej lub bardziej niepotrzebnych zajęć służbowo-domowych to do głosu dojdzie instynkt i zew prokreacji (by podtrzymać ludzki gatunek).
A że sedno prokreacji można sprytnie ominąć, skupiając się jeno na przyjemności to przysłowiowy i statystyczny Kowalski jurny jest na wakacjach, jak żołnierz na pierwszej przepustce....

Tomaszu....nieprawda ? Boś nie jest statystycznym Kowalskim.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kowalscy protestują. A reszta ?... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieprawda... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jesteśmy na wczasach, w tych góralskich lasach, ...
.....dla sympatycznej Pani Krysi z turnusu trzeciego. : Pucio Pucio. (Wojciech Młynarski)

mnie jedynie intryguje czego " obojgu się chce" ? gdy jej głowa nie boli, jego oczy się nie zamykają?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.